| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea nu mai vrea sa faca sex. Ok sa va spun povestea, noi ne-am cunoscut pe net si de 2 ani de zile am avut o asa zisa relatie la distanta, ne vedeam din doua in doua luni cateodata si mai des, cateodata treceau si perioade mai lungi de timp in care nu ne vedeam, dar atunci cand ne vedeam, faceam dragoste foarte mult, la modul ca nu ne mai saturam unul de altul, 24 de ori intr-o singura zi a fost recordul nostru si nu, nu infloresc. Eh, uite ca vremurile alea au trecut si ca dupa 2 ani si cateva luni de zile de "relatie la distanta" am ajuns sa ne mutam impreuna(se implinesc 8 luni de zile de cand locuim sub acelasi acoperis), la inceput am facut sex des, in fiecare zi, dar mai apoi pur si simplu s-a rarit totul, de la o zi s-a ajuns la doua zile fara sex, de la doua la trei zile si tot asa, pana cand am ajuns la o saptamana fara sa intretinem vreun contact sexual si uite asa se aduna saptamanile si parca facem din doua in doua saptamani, au trecut si 3 saptamani, e si atunci cand facem parca mai mult de nevoie, nu stiu ce sa mai cred, oare sa fie faptul ca muncim amandoi? Ea are si o problema, o doare foarte tare cand facem practic doar pozitia misionarului e placuta pentru ea, desii eu vreau sa fie totul spontan si nu monoton, vreau sa o urc pe pereti sa o pun in fel si fel de pozitii, in fine si cu spuneam ea sufera de *cistita* ca sa nu mai spun ca aproape de fiecare data cand facem sex mie imi apar niste brobonele pe penis. Eu am pus toata raritatea asta pe seama muncii, a bolii de care sufera(cistita) care din cate am inteles e o infectie a tractului uterin sau ceva de genul la modul ca o ustura cand face pipi. Acum ce sa mai cred, voi ce parere aveti, sunt eu paranoia? Sunt un barbat frumusel pana si la munca primesc avansuri si cu toate astea niciodata nu mi-a trecut prin cap sa ma culc cu alta, deoarece as avea mustrari de constiinta, pentru ca-mi iubesc prietena, dar nu mai stiu ce sa cred, pur si simplu o vreau, dar parca ea nu ma vrea. Si daca ma vrea, de ce atat de rar? Doresc raspunsuri pertinente si din suflet daca se poate, multumesc.

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

1. Du-o de mânuță la medic.
2. Discută serios cu ea.
3. Mai vezi tu pe urmă...

| Emilian65 a răspuns:

Da, cistita este cauza pentru care iubita ta nu mai vrea sex des. Mergi cu ea la un medic, fie el si de familie, urmati tratamentul pe care il da si vei vedea ca totul va fi ok.

| LoveSleep a răspuns:

E o boală care se tratează, din câte știu eu. Deci scuza asta e o tâmpenie. Pe lângă asta, ai zis că la început făceați maraton de sex, atunci nu avea?
Oricum, vorbește cu ea, nu ne spune nouă toate astea. Vezi de ce nu vrea și cum puteți rezolva problema asta. Dacă nu, ar trebui să te desparți de ea, dacă crezi că n-o să reziști așa mult timp. Mai bine acum decât mai târziu, vă pierdeți timpul amândoi și probabil o s-o înșeli oricum.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Intai sa scape de cistita- acea infectie urinara dupa sa mai faceti sex de-asta nu prea mai vrea ca o doare.

| Pikabu19 a răspuns:

Daca prietena ta chiar are probleme cu cistita normal ca nu mai are chef de sex. Intelege o si pe ea.