| mikisabie a întrebat:

Prietenei mele i-a intarziat ciclul 7 zile. Credeti ca ar putea fi insarcinata?

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta e pe raftul de la farmacie, costa 10 lei si se numeste test de sarcina.
Daca avea ciclul regulat si deja i-a intarziat 7 zile, e timpul potrivit sa faca acest test(se face la 21 de zile de la contactul sexual incriminator), luati-l si aflati ce se intampla!
Altfel, e o mica dereglare hormonala sau o raceala la ovare.
Mult noroc!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Dacă a avut contact sexual neprotejat, tot ce e posibil! De ce nu vă luaţi măsuri de precauţie? E aşa de greu să cumpăraţi un prezervativ, care pe lângă faptul că vă fereşte de o sarcină nedorită, previne şi contactarea unei BTS?
Să facă un test de sarcină după 21 de zile de la contact!
O zi frumoasă!

| PSHYCH8DYLLIC a răspuns:

Posibil sa fie racita la burta.
Daca a avut un contact sexual neprotejat, ar fi mai bine sa isi faca un test de sarcina

| p0lsky a răspuns:

Se intampla sa intarzie si mai mult, mai bine incercati un test de sarcina.Nu sunt asa scumpe