| cosmin_3538 a întrebat:

prietenei mele i-a intarziat deocamdată ciclul 5 zile, si in urma cu vreo 10 zile am facut putin sex neprotejat. Sunt sanse sa existe o sarcina? Chiar daca nu s-a produs ejacularea

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Putin sau mult sex neprotejat, are acelasi efect, daca fata era in perioada fertila si tu aveai sperma neeliminata pe teava, lasand-o insarcinata imediat.
O sfatuiesc sa faca un test de sarcina DUPA 7-10 zile de intarziere.

| Emilian65 a răspuns:

Nu s-a produs ejacularea, dar poate te-ai masturbat inainte de actul sexual si atunci sansele de a ramane gravida sunt mari.

| sarahmaria97 a răspuns:

Da se poate, in primul rand sa faca un test de sarcina dar daca vreti sa fiti mai siguri sa faca un test beta hcg cred ca se numeste. Poate ramane insarcinata daca era in perioada de ovulatie, fertila.In primul rand orce contact sexul neprotejat poate duce la o sarcina pentru ca: in timpul actului sexual corpul tau produce un fel de lubrifiant si fara sa iti dai seama il elimini atunci cand faci sex si in acest lubrifiant se intampla sa fie si spermatozoizi.

| cosmin_3538 explică:

Luni i-a venit menstruația, deci cred ca nu mai sunt șanse