| silviu_7868 a întrebat:

Prietenei mele nu i-a venit ciclu de 2 luni (nu il are regulat), a facut 2 teste si ambele iau iesit negative.nu are nici greturi si nici varsaturi.este din cauza ca nu il are regulat? dau >fundita:

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Inseamna ca este grav bolnava. o intarziere atat de mare in lipsa sarcinii are o semnificatie grava. Trebuie sa o vada cat mai repede un ginecolog (luni sau, in cel mai rau caz, marti), dar unul foarte bun, intr-un spital mare.

| BeHappyForMe a răspuns:

Eu am avut o prietena careia tot asa nu i-a venit vreo 2 luni dar era la dieta si eram si cu examnenele era stresata(poate si prietena ta are vreuna din aceste cauze sau ia vreun medicament ceva dar cel mai bine ar fi sa mearga la doctor ca sa fie sigura de cauza.

| Irinna a răspuns:

Mai bine merge la un ginecolog(costa intre 30-50 lei consultatia).
Asa aflati mai multe.