| kidboo a întrebat:

am si eu oproblema ...prietenei mele nu i-a mai venit ciclu de 2 luni stiti care ar fi cauza sau ce riscuri sunt? mentionez ca e virgina are 15 ani

9 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Stres, dereglări hormonale. În primii ani de menstruaţie e normal să nu-i vină regulat. Baftă!

| AliceHappyGirl a răspuns:

Poate fi vorba de o dereglare hormonala si de aceea sa nu-i fi venit. Oricum ar fi bine sa mearga la un medic ginecologic.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.Stai linistita. E ceva normal.La varsta aceasta ciclul nu este regulat. E de la stres, raceala...happy

| 202 a răspuns:

Pai s.ar putea sa ii se schimbe data e o chestie de fete blushing

cel mai bine ar fi sa o insotesti tu la ginecologwinking sau convinge. o sa se duca daca spuneca este inca virgina!

| lastman024 a răspuns:

Daca i-a intarziat 2 luni sigur e gravida happy poate sa ii intarzie o luna, cateodata asa se intampla pana ciclu devine fix. ai grija sa nu fi mintit, ori minte ca nu i-a venit, ori minte ca e virgina. ai grija omule happy

| lastman024 a răspuns:

Se poate intarzia maxim 1 luna cand ciclu e neregulat, dar imi e greu sa cred ca la 15 ani nu e regulat in conditile in care fetele au inceput sa aiba menstruatie si de la 9 ani.

| snowflake a răspuns:

Poate fi o dereglare hormonala, sau o raceala.
fuguta la ginecolog!

| gabytza387 a răspuns:

Pai o raceal dar mai sg un control ar fi mai sigurwinking

| everyyoueveryme a răspuns:

laughing
lastman024, taci naibii din gura:-J
si au am patit chestia asta, sa nu-mi vina 3 luni, ...asta nu inseamna nici ca mint, nici ca sunt gravidalaughing