| b33a a întrebat:

Prieteni ajutati-ma va rog! Am gasit in telefonul prietenului meu 4 fotografi cu el si o fata! Ea era la el acasa si statea intinsa pe o canapea cu o patura pe ea, era imbracata desigur...iar el statea langa ea intr-o poza, in alta u capul pe tate la ea si in alta cu mana pe sanul ei! Eu ce sa mai cred? Suntem de un an impreuna si am trecut pein foarte multe pentru a putea fi impreuna! Simt ca innebunesc si sunt disperata! Il iubesc atat de mult incat as rwnunta la orice pentru el! El cauta sa ne impacam si spune ca fata e verisoara unui prieten de al lui si ca a venit doar in vizita si ca ii era frig si sa aoperit! Apoi la rugat sa faca niste poze, zice ca ea are 25 de ani si 2 copii! Eu ce dracu sa mai cred ca nu mai stiu! Azi credeti-ma, am cedat nervos! Sa trec peste sau nu? Sa il cred ca nu s-a culcat cu ea? CE ZICETI?

Răspuns Câştigător
| Havok83 a răspuns:

Buna
Se vede clar ca el vrea ceva cu fata respectiva asta fiind o aventura sau o relatie numai el stie.Dar un lucru e cert cum de pe ea nu a deranjato ca ia pus mana pe san. Sfatul meu nu te mai consuma ca nu are rost si incearca sa cauti un baiat bun si fiedel pentru tine.Iti doresc tot binele din lume.Te pup si ai grija cu specii dintr-astea de oameni.

22 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Ce razboinica e toata lumea care ti-a raspuns, ce sfaturi clare si definitive iti dau toti...de-asta nu rezista nici o relatie,de-asta e plina lumea de nefericire.
Este el cu ea in fotografii,ceea ce inseamna ca exista si o a treia persoana de fata care le-a facut fotografiile,ceea ce exclude sexul.
Sau,daca fotografiile sunt facute de el, a fost nevoit sa stea cat mai aproape de ea ca sa intre amandoi in imagine.
De ce a facut fotografii? Discutau, glumeau, cauta sa umple timpul cu ceva, ce poate fi mai simplu decat "hai sa facem niste poze".
Il iubesti si esti nebuna dupa el.Ai suferi mai mult daca te-ai desparti de el,decat daca l-ai ierta.
Asa ca,iarta-l,dar nu uita.
Fii foarte atenta la comportamentul lui de acum incolo,daca ceva s-a schimbat,daca e diferit de cum era inainte.
Stiu ca nu-i usor nici sa-l ierti si ar fi o copilarie sa-l ierti asa,simplu si usor.
Dar,si tu ai fost de o indiscretie strigatoare la cer cand i-ai rascolit in telefon,curiozitatea ta a fost pedepsita crunt,se pare.
Ii poti cere sa vina cu prietenul a carei verisoara zice ca e in fotografii, si sa-l obligi pe prietenul respectiv sa-si sune verisoara, in fata ta, asa, s-o intrebe ce mai face si daca vrea sa-i trimita pozele facute cu iubitul tau.Ar fi o confirmare sau o infirmare a banuielilor tale.
Dar,pentru o fata care se respecta,deja este mult sub limita oricarei demnitati.
Totul depinde de tine,acum.
Insa,daca decizi sa treci peste,fa-o din toata inima.
Si,daca tii la relatia voastra,invata sa respecti spatiul celuilalt.
Pentru ca, oricum, daca ceva nu e in regula, simti, vezi din gesturile si din intreg felul lui de a fi! Nu ai nevoie de nici o alta dovada!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pe tine te stăpânește gelozia!
Pa, pa.

| lolly a răspuns:

Te inseala, ii era frig si era obligat sa puna pana pe sanul ei si sa faca si poza? Haa? Chiar crezi asa ceva? De ce a mai facut poza? Sa se laude cu asta! Desparte-te de el!

| FemeiaPisică a răspuns:

Bună,

Sunt semne clare că te-a trădat, nu are ce să nege. Nu cred că poţi să crezi că a venit ea singură la el, îi era frig şi el a început să facă poze în care el îşi ţine mâinile şi capul pe sânii ei, de fapt cine ar crede asta? Sunt şanse ca el să se fi culcat cu ea dacă avea poze cu ea sub pătură. Poate a vrut să imortalizeze momentul şi i-a făcut poze să îşi aducă aminte de acea aventură.
Încearcă să te calmezi şi să rupi legătura cu el, nu te merită! Dacă te-a înşela o dată, o să te înşele mereu.
Trebuie să fii puternică şi să nu te laşi călcată în picioare!

| MishikiCrisy a răspuns:

Ce poate fi mai simplu decat sa il rogi sa vorbesti cu ea ca sa te asiguri ca nu minte? Daca e de acord si acea fata 100% sincera atunci spune adevarul, daca se mai gandeste sau amana sau pur si simplu nu vrea e clar ca te-a inselat. Chiar daca ati petrecut atata timp impreuna ce face el poate destrama relatia complet si chiar daca ti la el mai bine ii dai papuci in caz ca te-a inselat, asa o sa suferi mai putin. Adica de ce sa fi cu unul care te inseala si nu tine la tine?
Bafta!

| EnvyU a răspuns:

Pai cuvintele astea "e verisoara unui prieten" sunt primele minciuni, toti baieti spun exact acelasi lucru, iar faza cu "are 2 copii" e alta minciuna sa te faca pe tine sa crezi ca aia nu s-ar incurca cu altii daca are copii. Ai facut foarte bine ca ai cautat in telefonul lui, asa sa faci cu fiecare baiat, ca nu se stie niciodata ce descoperi. Cum vrei altfel sa afli daca te inseala? ca el nu o sa zica niciodata big grin bravo

| Bubulin4ik a răspuns:

Cu cita naivitate il mai crezi, stiu ca il iubesti si inteleg cit de greu itit este dar nu se merita! sad Fii tare:* ai grija de tinesad nu dispera o sa treci si pete asta, insa tot ce te pot sfatui e sa nul iertisad

| neutrino a răspuns:

Baiatul e tanar si se distreaza, asa cum crede el si cu cine poate.

| Azµre a răspuns:

Eu zic că nu e treaba ta să te uiți la el în telefon.

| Oana92 a răspuns:

Cel mai simplu verifici daca ii pui fata in fata. Daca nu are nimic de ascuns sigur va fi de acord sa va intalniti toti 3.Bafta!

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Foarte simplu te insala, nu mai sta dupa curul lui.
Baftaa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Eşti doar geloasă, stai calmă fată şi nu mai umbla prin telefoanele altora, nu-i politicos!
Te pup!

| Raiiiisa a răspuns:

Prietenul tau e un fraier care merita suturi in fund. Daca o sa-l ierti o sa te aiba la mana de acum incolo, crezand ca orice face tu o sa-l ierti din nou.Si pe langa asta a lasat pozele intentionat ca sa le vezi tu, pentru ca altfel nici nu le mai facea. Daca aleia ii era frig si are 2 copii asa cum zice el,banuiesc ca putea foarte bine s-o incalzeasca sotul, sau prietenul tau e pe post de patura?
Cu siguranta o sa-l ierti, orice ti-am zice noi pentru ca esti atat de indragostita, incat esti orbita si nu vezi adevarul.te poti pregati sa mai suferi inca o data si sa ai o cadere nervoasa, pentru ca prima data e mai greu la inselat, dupa devine obisnuinta.

| Jackul336 a răspuns:

Lucrurile sunt atat de adevarate incat adevarul dur te determina sa nu crezi! Instinctul de autoaprare a psihicului te determina sa negi sa ti se para dubios cand faptele si dovezile sunt absolut reale!

Răspuns utilizator avertizat
| beautifullie a răspuns:

Ce treaba are mana lui pe sani la ea fiindca ii e frig? Nu vad nici o legatura. Sincer, lucrurile sunt cam clare

| darnme a răspuns:

Doamne! Daca as fi in locul tau l-as scuipa in cap pe asa un nesimtit de om. Nici o sansa sa nu ii dai, tu meriti ceva mai bun decat unul care te inseala si te minte cu nerusinare.
Trebuie sa fii puternica si sa ai vointa sa treci peste el si sa ii arati ce pierde.
Mult succes, iubita!

| vnvrgvskjdv a răspuns:

Eu zic sa nu mai cedezi nervos.Fa in asa fel incat si el sa sufere sau sa stea in tensiune. Spune-i sa-ti faca cunostinta cu ea, confisca-i telefonul ca sa nu vorbeasca dinainte pentru ca ei 2 ca sa nu pregateasca minciunile. Daca tu nu o cunosti, inseamna ca nici ea nu stie ca voi 2 sunteti impreuna, asa ca santajeaza-l si spune-i ca vei ramane impreeuna cu el daca iti va face cunostinta cu respectiva zicand ca voi 2 nu sunteti impreuna.Astfel,daca ei sunt impreuna ea se va comporta natural, ca 2 indragostiti si adevarul va iesi la iveala.Bafta!

| Adita1988 a răspuns:

Like big grin

| amalia025 a răspuns:

Nu merita sa il ierti. Auzi ce idiot sa faca poza pe telefonul lui... nu se gandea ca tu le poti vedea? Asa ca nu mai pica in plasa lui odata si despartete de el. Nu merita si punct. Succes!

| b33a explică:

Am discutat cu el si a racunoscut ca a pus mana pe ea si ca s-au sarutat dar nu si ca s-ar fi culcat cu ea! Am trecut peste si am lasat iar de la mine...mare greseaza! Imi zicea la telefon ca ii pare rau si isi cere scuze si el a mers in club cu baiaeti pene la ora 5 si sa imbatat iar eu stateam si plangeam! Nu i-a pasat! Mai mult de atat a inceput sa se dramamtizeze in fata mea zicand ca ii e rau si ca eu il agit si ca e vina mea, a facut atac de panica alaltaieri si am chemat salvarea la ora 23! L-au plimbat cu salvarea la 2 spitale si a stat in perfuzie iar eu am stat impreuna cu tatal meu pe holurile spitalelor asteptand sa ii dea drumul! La ora 2 am intrat in salon si mau lasat sa il vad apoi i-au dat drumul acasa! A dormit la mine acasa ca imi era frica pentru el! Am dormit separat(nu in acelasi pat)! A doua zi pe la ora 8 tata a plecat la lucru si am ramas doar noi doi! Mam dus langa el sa il trezesc sa vorbim sau sa vad daca vrea sa manance, sa bea o cafea! El s-a ridicat din pat si mi-a dat doua plme zicandu-mi ca eu am treaba cu tatal meu si ca traim impreuna! Cel mai penimbil moment din viata mea, in care m-am simtit jignita in ultimul hal doarece el abera la maxim! L-am intrebat daca e nebuna si de ce ma loveste, mi-a dat a doua palma! Am iesit cu mana rupta si satu cu ea o luna in ghips dupa ce ieri am fost la urgente! Ma amenintat ca ma omoara si a luat cutitul la mine! Nu mi-a facut nimic dar eu am facut atac de panica si am inceput sa ma sufoc! Cand a vazut ca mi s-a facut rau a inceput sa planga si si-a cerut iertare cerandu-mi sa ma calmez! Am plans continu! A venit mam lui la mine si abia atunci m-am calmat, tremuram de frica si de rau! I-am zis mai tarziu tatalui meu la ora 12 cand a venit tot ce s-a intamplat si a zis ca in cazul in care se mai apropie de mine cheama politi! Si uite asa se sfarseste relatia noastra de un an pentru care am trecut prin multe si am renuntat la multe! Nu ma asteptam la astfel de gesturi din partea persoanei iubite dar iata ca se poate! Aveti grija cu cine va petreceti timpul si nu fiti sigur 100% pe celalalt niciodata! Nu acceptati sa fiti inselate si nici intr-un caz sa il iertati pentru ca iata ce am patit eu dar la voi se poate mai rau sau mai bine! Aveti grija de voi! Multumesc de sfaturi si astept comentarii si pareri in continuare! Au fost si multe momente frumoase si amintiri de neuitat dar peste asta nu pot sa trec si nu am voie sa o fac! Sufar mult si acum si plang si ma consum dar frica face omul sa renunte in orice situatiie!

| skizzo133 a răspuns:

E evident ca e cu aia.te inseala 100% sigur. nu te mai gandi la el. daca vrei mai dai o sansa fal sa recunoasca. deci sa stii ca e foarte sigur sa te insele. sa puna mana pe san..nu..sigur inseala..ai grija. pune-l la incercari!