| b33a a întrebat:

Prieteni cum poti sa uiti un baiat pe care l-ai iubi enorm de mult si el ti-a facut numai rau? Ce poti sa faci sa uiti tot ce s-a intamplat intre voi si bine si rau sa macar sa nu te mai gandesti la el si la o viitoare impacare? Ne-am despartit de 2 saptamani, de cand el m-a inselat si m-a batut apoi si-a luat amanta la el acasa! Ma intit si ma jignit in ultimul hal! De atunci nu pot sa ma opresc din plans! Nu stiu daca il iubesc sau il urasc si nu mai stiu ce sa fac ca sa pot sa uit de el! crying

Răspuns Câştigător
| Ycu a răspuns:

Este foarte dureros prin ce treci, probabil la inceput a fost frumos si v-ati promis marea cu sarea si ai ajuns sa il iubesti extraordinar de mult, iar prin astea atat prin inselat, jignire, si bataie (ultima parte mi se pare absolut degradant pentru un barbat, ma rog), este foarte rau. Asa cu bine zice si colega Butterly, timpul este cel mai bun medicament, pentru a trece poate cu maxim 20 % mai usor peste asta, iti trebuie prieteni cu care sa vorbesti si nu cu ori si cine un prieten sau mai multi de incredere, daca nu cu familia in cel mai bun caz. Trebuie dupa o astfel de experienta sa ai maxima grija de tine si de sentimentele tale pentru ca ramai cu anumite sentimente de ura pe viata si te poti razbuna pe altcienva. Peste cateva luni, poate un an incearca sa iti gasesti acel baiat care chiar te merita, si te RESPECTA. Numai bine iti doresc, si viata merge inainte, nu se termina si nu incepe cu acel baiat.

| b33a explică (pentru Ycu):

Este greu sa uiti si pentru ca te poti intalni cu acea persoana peste tot sau oriunde in oras si din pacate se intamplat de vreo 4 ori! Nu este o obsesie ci doar o dragoste prea mare data unei persoane care nu o merita! Ar fi o solutie sa merg in vacanta vreo 3 luni in alta tara?

12 răspunsuri:
| Ana_4223 a răspuns:

Gandindu-te ca nu a meritat niciodata nimic si ca tu meriti ceva mult mai bun.
Ia si cauta, cu siguranta va fi un baiat bun si pentru tine!

| Anutzssa a răspuns:

Inteleg prin ce treci si imi pare foarte rau. Cred ca ar trebui sa stergi tot ce-ti aminteste de el si sa te gandesti la tot raul pe care ti l-a facut, astfel o sa ajungi sa ai un sentiment de ura si de tradare pentru el. Incearca sa nu te mai gandesti la o viitoare impacare pentru ca nu merita, gandeste-te ca tu acum suferi si el se distreaza cu amanta lui. Daca te impaci cu el o sa fie si mai rau pentru ca el stie ca poate sa faca ce vrea din tine. Si daca te-a batut o data o va face si a 2a oarawinking, iti spun din propria experienta! Incearca sa vorbesti cu prietenii tai, sa te distrezi cu ei, fa-ti de lucru cu ceva ca sa nu mai ai timp sa te gandesti la el. Oricum, in niciun caz nu te impaca cu el, daca dupa tot ce ti-a facut te impaci cu el, el e constient ca poate sa faca orice vrea el ptc tu il iubesti si-l ierti! Sper ca te-am ajutat! Ai grija de tine.

| Dariusuu a răspuns:

Păi cum să mai ai sentimente pentru el? Uitarea necesită timp draga mea, sper că e vorba de o obsesie pentru el.

Viața merge înainte cu sau fără el.Să nu-i dai o a doua șansă, ai face o greșeală imensă.

Să ai grijă de tine.

| karsivan a răspuns:

Nu uita si nu ierta, de asemea oameni trebuie sa fugi cat mai departe, acum te doare dar ti-a facut un mare bine, daca erai maritata si cu copii si ajungeai asa, o sa suferi o sa treci peste asta si o sa gasesti un om care sa te iubeasca si sa te respecte. De asta fugi cat mai ai timp.

| MadaMadalina1234 a răspuns:

Discuta cu mama ta. Ea stie cel mai bine pentru ca si ea a trecut prin asta. Funda?

| Ingerasulinocent a răspuns:

Eu una cred ca tot ce simti acum este sentimentul de tradare, tristete, furie, dezamagire, ura si totusi inca il mai iubesti deoarece ati avut un trecut. Aceste sentimente le simti toate pe moment si nu te poti opri din plans, de aceea nici nu stii daca il mai iubesti sau il urasti. Trebuie doar sa accepti situatia, sa treci mai departe si sa nu iti faci griji, ai sa treci peste asta curand, doar ca necesita putin timp uitarea. Eu iti urez bafta si sa nu te impaci cu el, deoarece ai sa faci o MARE GRESEALA...

| AngelWhite99 a răspuns:

In primul rand barbati care dau in fete merita castrati, iar in al doilea rand daca tu faci greseala sa il ierti nu se va sfarsi deloc bine :"((, este greu sa uiti si iti raman urme adanci dar poti sa gandesti ca undeva in lumea asta exista cineva care te merita, care te-ar putea intelege si care te iubeste.
P.S in perioada asta de dupa despartire (cel putin 1 luna)nu incerca sa fii cu altcineva pentru al uita, gandeste-te la greselile pe care le-a facut si defectele pe care le avea ca sa iti dai seama pe viitor ce fel de iubit vrei.

| b33a explică:

Sau*

| b33a explică:

Mintit*

| Atheea a răspuns:

Dupa ce ti-a facut ar trebui sa-i multumesti lui D-zeu ca ai scapat de el. Singurul lucru pe care il poti face este sa faci diverse, nu stiu, sa iesi in oras, sa vb cu prietenele, sa calatoresti, cunosti alti oameni, tot ce te distrage te va ajuta sa-l uiti. Si mai este o vb "cui pe cui se scoate"winking Succes!

| simisimi99 a răspuns:

Cum sa iubesti in continuare un brbat care te.a lovit, te.a jignit si te.a umilit? mrg dragostea e dragoste eu zic sa stergi toate pozele cu el si tott ce iti aduce aminte de el si sa incerci sa te gandesti la lucruri mai importante cum ar fi alti baieti; P :*