| Izzysa a întrebat:

Hey! Nici nu stiu cu ce sa incep... Iubitul meu s. A despartit de mine... Pe motiv ca eu am vorbit cu un baiat. Da nu am avut nicio treaba cu acrl baiat era doar o amicie intre noi mentionez ca am mai vb cu baiatul asta si prin decembrie dar la fel nu era nimic intre noi si a aflat iubitul meu si a zis ca imi mai da o sansa sa nu inteleg ce sana a fost aia ca nu l. Am inselat nu m. Am vazut cu baiatul ala niciodata. In fine si acum a aflat iar ca vb si s-a despartit de mine. Ce sa fac sa. I arat ca il iubesc? Mentionez ca el este plecat in strainatate si vine luna viitoare acasa. Crede. Ti ca relatia noastra s-a dus definitiv? 5 ani avem împreună eu nu cred ca Poti uitat asa repede pe cineva cu care ai impartasit atatea. Asta este prima noastra despartire da el inca imi da mesaje ma intreaba ce fac tot timpul.voi ce credeţi mai e cale dr impacare si ce ar trebui sa fac. Funda la cel mai bun raspuns

15 răspunsuri:
| RyanGeorge a răspuns:

El este in strainatate, tu esti aici in Romania la asa mare distanta nu stiu daca este chiar o relatie serioasa cum crezi tu, cred ca mai mult te-a pus pe tine ca plan de rezerva, ai spus ca el a pus capat relatiei si tot el iti da msj cu "ce mai faci?", serios acum, au fost oameni casatoriti chiar si cu copil / copii care s-au despartit din cauza distantei.
Nu stiu, eu spun ce gandesc in momentul asta, oricat de mare ar fi iubirea nu am cum sa fiu cu cineva care nu este langa mine dar mai ales la o distanta care sa ma vad odata la 1-2-3-4-5 luni.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Baiat istet fostul tau, a gasit motivul perfect ca sa scape de tinewinking Noi baietii cand vrem sa scapam de o relatie ne folosim si de cele mai de rahat motive

| Izzysa explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ma asteptam la asta... Da nu inteleg de ce ma tot cauta? Imi da mesaje ma suna. Eu nu mai inteleg nimic tot el e ala care zice sa. L las in pace si acum ca l. Am lasat ma cauta el

| RyanGeorge a răspuns (pentru Izzysa):

Indiferenta doare, a vazut ca nu il cauti si asta il doare, crede-ma, daca il accepti o sa-ti faca si mai rau.

| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Nu stiu ce sa zic,e cam gelos iubi asta al tau.
Acum depinde ce intelegi tu prin amicitie si ce a vazut el si cum a perceput toata situatia.
Personal nu as vedea un motiv.
Daca inca iti mai da mesaje sunt sanse,daca nu, asta e.
Si mai e ceva, poate sa nu mai vrea sa fie cu tine mentionand motivul de mai sus, chiar daca treaba sta altfel.
Nu zic ca e asa, e doar o probabilitate.
Asteapta si vezi cum se comporta cand vine in tara.

| RAY a răspuns:

Cand iubesti cu adevarat nu ai ce vorbi cu alt baiat, deci nu il iubesti doar stai cu el din alte motive, las ca vei gasi alt fraier ca sunt multi prosti de astia care cred in fete si va iubesc cu adevarat, i dau dreptate la iubitul tau, eu cred ca a fost mai mult cu baiatul ala decat o simpla conversatie, te-ai vazut cu el din oras poate si ai facut sex cu el si acum te dai sfanta pe aici

| Izzysa explică (pentru RAY):

Chiar nu am avut nicio treaba cu el. Pur si simplu am schimbat cateva mesaje...nimic la mult oricine are prieteni si fete si baieti. Eu chiar tin la el si i. Am iertat multe chiar foarte multe. El chiar m-a inselat pe mine acum câţiva ani da am trecut peste ca il iubesc si el sr comporta acum ca si cum eu l. Am inselat. Nici macat nu m. Am gandit sa. L insel vreodata

| RAY a răspuns (pentru Izzysa):

Daca asa e atunci imi cer scuze si imi retrag cuvintele, poate ca inca te inseala cine stie

| mihai69 a răspuns:

Împreună dar... despărțiți. Ciudat. Eu cred că e doar o îndrăgosteală, nu iubire reală, nici o relație propriu-zisă.
Lasă-l că nu ai după ce să plângi. În curând vei găsi pe cineva care chiar o să fie cu tine și cu care o să poți comunica așa cum se cuvine.

| Necunoscut112 a răspuns:

Probabil abia aştepta să găsească un motiv să îţi dea papucii. Asta cu vorbitul cu altul e un simplu pretext.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate căuta doar un pretext. Nu poți uita pe cineva repede, dar asta nu înseamnă că nu te poți desparte de acel cineva. Poate vrea să ai același însușire ca el (înșelat/ă), chiar dacă nu reprezinți însușirea atribuită de el ție. Poate vrea să fiți la același 'nivel'. Poate nu-i convine că el a greșit și tu nu. Nu-ți construi viața în jurul cuiva, atunci când va pleca vei fi 'pierdută'. N-are încredere în tine și te acuză pe nedrept.

| Eduard196 a răspuns:

Daca e asa gelos nu cauta sa te impaci cu el. Lasa-l pe el sa te caute daca vrea. Eu care vad lucrurile din exterior iti spun ca e mai bine asa chiar daca suferi in felul asta acum. Iar daca a plecat in strainatate inseamna ca il intereseaza mai mult banii decat de tine asa ca...

| Izzysa explică (pentru Eduard196):

Oricum am avut si discutia cu plecatul ca i. Am zis ca o sa ma uite daca o sa plece. Si uite ca asa a fost. Eu chiar nu am avut nicio treaba cu baiatul ala. Nu mi. As permite niciodată sa. L insel

| Athenaaa a răspuns:

Eu una i as zice ca dacă vrei sa va împăcăti sa nu mai fie gelos pentru ca iubirea se bazează pe încredere sau dacă nu vrea sa te lase in pace cu mesajele lui

| Ioana990 a răspuns:

Sunteti imaturi. El este un gelos si ar trebui sa te intleaga ca ai dreptul sa vorbesti si cu altii. Nu.i mai da mesaje pentru o saptamana, apoi explica.i ca tii la el si ca baiatul respectiv nu inseamna nimic. Asteapta sa-i treaca nervii