| anonim_4413 a întrebat:

Prietenu meu tocmai s-a impacat cu fosta lui iubita. Iar acum m-a lasat de tot :| ce sa fac?:(
http://www.TPU.ro/......-draga-nu/

povestea incepe de aici :( daca aveti rabdare sa cititi.multumesc mult :(

Răspuns Câştigător
| cosminnnellu a răspuns:

Salut pai pana la urma ai aflat motivul de ce te tot parasea,cand te parasea se dulcea la aia,parerea mea ca ar trebui sa iti iei gandu de la el pentru ca el e constient de sentimentele tale pentru el,banuiesc ca gandeste ceva de genu``bah nu am nimic de pierdut ca atunci cand ma intorc la ea accepta``,nu mai face asta oricat,dar oricat de greu ti-ar fi cand vine data viitoare la tine trimite-l la plimbare,e ff greu,dar gandeste-te ca nu e iubire deloc din partea lui,ti-ai calcat destul orgoliul in picioare pentru el,da-o naiba de iubire tu nu ai principii? accepti odata de doua ori,dar mai da-o in masa de iubire ca asta e bataie de joc,un baiat care te respecta nu ti-ar face niciodata asta,pune capat la asta gata ai suferit suficient,e clar ca nu se mai poate,sti u vorba aia ``ce e prea mult strica`` asa ca revin-o cu picioarele pe pamant si rezolva asta inainte de a te consuma de tot, e greu depinde enorm de tine, multa bafta pup:*

2 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

De obicei,atunci cand te desparti o data de un om, te desparti si a doua oara, nu prea merg relatiile cu fostii parteneri.Cu siguranta o sa se intoarca la tine, caci stie ca tu il vei primi inapoi, dar de data asta nu mai fa prostia asta.Macar acum ai inteles care era motivul.Indiferent de ce se va intampla intre ei doi,nu mai privi inapoi si nu mai fa greseala de a-i acorda a n-a sansa.
Probabil ca il iubesti,dar nu uita ca intr-o relatie e nevoie de doi,iar totul porneste de la respect si incredere,iar el nu-ti ofera nimic din toate astea.
Evita-l, pune-ti ordine in ganduri si treci peste. Poate ca au fost momente frumoase intre voi doi, dar in momentul de fata ar trebui sa vezi doar lucrurile care te-au deranjat pentru a putea trece peste.Nu-l cauta,nu cauta pretexte sa-l suni,sa-i vorbesti,lasa-l in pace, iar tu vezi-ti de viata ta.
Un om care te iubeste, nu te tine pe post de roata de rezerva.Ai si tu mandria si principiile tale, nu ti le calca in picioare pentru cine nu merita.
Ai grija de tine.Totul va fi bine in final,va fi greu doar o perioada. Bucura-te de libertate, la urma urmei, nu e chiar asa rau sa nu fii implicat intr-o relatie.>big grin

| Ella_6945 a răspuns:

Hei.>big grin