| JustHahaa a întrebat:

Salut,
Sunt baiat am 16 ani...sunt intr. o situatie mai dificila am o poveste mai lunga si sper sa nu va plictisesc, deci am fost cu o fata timp de 1 an si ceva si au fost multe certuri intre noi adica m-a dezamagit de multe ori si o iubesc enorm de mult mi.as da si viata pentru ea, dar nu mai sunt cu ea. bun mam combinat cu alta tipa mai mare ca mine de vreo 2 saptamani sunt eu ea, dar acum cateva zile am iesit afara cu fosta prietena si neam "impacat" adica eu sunt cu amandoua acum. Nu stiu ce sa fac pe fosta o iubesc enorm dar si pe cealalta. Eu cred ca si fosta ma iubeste dar am impresia ca se cam joaca cu sentimentele mele. Va rog fara misto. Multumesc anticipat :*.

Răspuns Câştigător
| Alisa14 a răspuns:

Stii vreau sa-ti dau un sfat..nu lasa pe fosta prietena sa se joace cu tine, joacate cu ea....veziti de viata ta, nu ii trage atentie chiar daca o iubesti enorm, vezi cum va rectiona la toate astea, daca vrea sa fie cu tine ofera-i ultima sansa, daca nu mai merge bine prasestio si vezi-ti de viata.

14 răspunsuri:
| RetardedRacoons a răspuns:

Da-ti viata pentru ea ca oricum traiesti degeaba! happy

| Darkmoonight a răspuns:

JustHahaa iti recomand sa nu inseli o fata niciodata. Tu trebuie sa te hotarasti si sa iei o decizie importanta care iti va spune pe cine iubesti cu adevarat. Daca una din fete ar sti ca o inseli o vei face sa sufere. Si cred ca prima dintre prietene e mai portivita deoarece am observat ca o iubesti mult si ea nu se joaca cu sentimentele. Incearca sa vada ce baiat esti tu.Sa vada daca esti:certaret, bland sau......deci eu cred ca ar trebui sa te desparti de a doua fata.

| Papusika1Mika a răspuns:

Stii cred ca ar trebui s-o alegi pe fosta, pentru ca pe ea o iubesti, si sunt sigura ca daca o s-o alegi pe cea dea doua vei suferi mult pentru ca ai avut sansa sa te impaci cu iubirea vietii tale si n-ai facut-o!
Iti zic din propria experienta!
Bafta!

| JustHahaa explică:

Nu stiu ce sa fac, chiar habar nu am, dupa ce o sa iau o decizie o sa va dau si fundabig grin.

| slatina a răspuns (pentru JustHahaa):

1. ca stai cu amandoua nu e bine, le ranesti daca vor afla.
2. am inteles ca o iubesti pe fosta, v-ati impacat, cred ca cel mai bine e sa fi cu ea, iar pe prietena de o ai acum nu o iubesti doar ti la ea. alege ce crezi u ca e mai bine si daca fosta te iubeste isi va da seama ca nu e bine sa va certati si nu va mai gresi. oriqm succes

| alakyy a răspuns:

Mai bine se se te intilnesti cu fosta, deoarece un an acesta e mult timp la anii acestea, si plus la toate tu de acum o cunosti foare bine. dar daca doresti ceva nou incearca cu a doua.

| TaBu a răspuns:

Frate pastreaz-o pe cea recenta las-o pe fosta nu va iesi bine in plus te poti axa mai mult pe prezent si nu pe trecut cel putin asa poti trece mai departe...
Parerea mea este ca dupa ce ti-a facut nu prea merita alta sansa adica vezi tu nu ai nici o garantie ca va fi diferit sfatul meu pastreazo pe cea prezenta! Bafta!

| Micutsa01 a răspuns:

He He. Din punctul meu de vedere cred ca trebui sa fii cu prima deoarece ai fost cu ea mai mult timp, ai avut mai mult timp sa o cunosti, o iubesti, spre deosebire de cea recenta prima iubita te iubeste, te cunoaste. Sper ca te-am ajutat. big grin

| JustHahaa explică (pentru Micutsa01):

Ma cunoaste mai bine, dar m-a facut sa sufar multbig grin

| guesswhosas a răspuns:

Puteai sa gasesti singur solutia..gandeste-te ce iti doresti cu adevarat. iar daca chiar ti la fosta prietena eu zic ca toata lumea merita o noua sansa. dar ai grija..doar daca stii ca sentimentul este reciproc si ca poti trece peste ceea ce ti-a facut ea. iar daca o iubesti cum spuu..sunt sigura ca vei puteahappy. daca stii ca nu vei putea trece peste ceea ce ti-a facut..mergi mai departe dar sa nu regreti mai tarziu indiferent de decizia pe care o ieihappy...succes!happy

| JustHahaa explică (pentru guesswhosas):

Toata lumea merita o noua sansa, dar cate sanse noi cred ca e a 1000 sansa, mi-a facut multe lucruri daca vrei sa vb mai multe lasa-mi un id...

| guesswhosas a răspuns (pentru JustHahaa):

Tu sti ce e mai bine pentru tine..Noi am incercat sa te ajutam, sa iti dam sfaturi si sper ca te-au ajutat, dar tu iti cunosti cel mai bine situatia si doar tie iti apartine deciziahappy P.S.:NU UITA! Sa nu iti lasi niciodata orgoliul calcat in picioare pentru cineva care nu merita.Gandeste-te ca trebuie sa faci ceea ce este mai bine pentru tine fara sa iti pese de altii si chiar daca nu te impaci cu fosta prietena iart-o indiferent daca te doare sau nu ca sa poti sa treci mai repede pestehappy. Bafta!

| thezoltes a răspuns:

Eu te-as sfatui sa ramai cu ultima, pentru ca poate prima fata doar vrea sa iti faca rau si sa te desparta, sa te faca sa suferi, dar asta tu decizi

| EpicalFear2 a răspuns:

Baga-le bujia la motor la ambele