| EfgefKwhj a întrebat:

Prietenul meu a spus ca vrea sa-mi faca sex oral atunci cand o s-o facem pentru prima data. (sunt virgina). Dar ma tem ca n-o sa-i placa gustul/mirosul. Am o igiena corespunzatoare, dar e prima oara pentru mine si nu stiu cum sa reactionez
ce imi recomandati sa fac? (epilare, parfum etc) va rog nu radeti de intrebare, mi-e rusine sa discut cu mama/prietenele

9 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Epilare si igiena corespunzatoare! si un sfat asa pe langa..relaxare! lasa-te dusa de valul ala nenorocit. cu cat iti faci mai mult stres, cu atat iti ingreunezi situatia, apare incomoditatea, poate rusinea, etc. calma si lasa sa vina totul de la sine! nu-ti fa planuri. lasa se se intample.

| AlinaAndreea21 a răspuns:

Draga mea, in primul rand e igiena, cat e adecvata nu ai de ce sa te ingrijorezi. E iubitul tau, trebuie sa fiti deschisi in orice punct de vedere unu fata de altul, fara stres sau alte probleme. Nu asculta ce zic altii! Daca tu simti ca asta vrei, fa'o! Dar aveti grija, de se ajunge mai departe, folositi mijloace de protejare, si ...Have fun! :*

| Azµre a răspuns:

Dacă ai o igienă bună atunci nu are de unde să fie miros sau gust neplăcut, atâta timp cât tu nu ai o infecție cu candidoză (scurgere alb-brânzită abundentă) nu ai de ce să îți faci probleme. Înainte de actul sexual faci un duș aia e igiena!

| dreamgirl94 a răspuns:

FARA PARFUM asta daca vrei sa nu vomite...parfumul vaginului este atragator intr-un fel pentru ca are feromoni. spala-te bine, epileaza-te, clateste-te foarte bine si enjoy..sexul oral e extraordinar

| dreamgirl94 a răspuns:

Sexul oral e ceva normal in ziua de azi..si atata timp cat ai o igiena cumsecade de ce nu? tu n-ai educatie pentru ca esti incuiata..fii mai open minded...educatia si cultura se refera la a accepta si alte lucruri chiar daca nu ni se par chiar normale.

| KameliaAura a răspuns:

Cred ca toti stim asta, nu? Si daca fac ceva cu persoana iubita asta ramane intre noi, si intr'o relatie e normal sa zici in fata ce ai de zis...chestia cu criticile si laudele nu'i prea vad rostu dar in fine.Dac primesti asa ceva din partea persoanei iubite destul de bine, si sa iti repari greseala pe viitor(in cazul criticilor). Si oricum sari prea departe de intrebare fetei

| vladutzu96 a răspuns:

Nu practic asa ceva...treaba cu igiena ai dreptate
o primavara frumoasa:*

| ChocolattexD a răspuns:

Dacă ai o igienă corespunzătoare nu ai de ce sa îţi faci griji.Trebuie să fi foarte relaxată,din moment ce el îşi doreşte asta,lasă-l sa îţi facă ce vrea. Dacă vrei să faci sex cu el,trebuie să i te dedici toată, fără locuri în care nu are voie, sau ruşine, mai ales. Sfatul meu e că trebuie neapărat să fi foarte, foarte relaxată şi să nu-ţi faci griji de absolut nimic dacă eşti pregătită sa îţi începi viaţa sexuala.Multă baftă draga mea şi ai grijă de tine! Fundă? puppy dog eyes kiss

| EfgefKwhj explică:

Nu am spus ca o sa-i fac si eu lui. de fapt, nici macar nu am acceptat sa-mi faca. mi-a spus odata chestia asta si eu n-am stiut cum sa reactionez, sa accept sau sa refuz. si mi-au trecut 1000 de ganduri prin minte. de aia am si pus intrebarea, in speranta ca ma veti ajuta voi