| Bombonica_5811 a întrebat:

Prietenul meu e indiferent uneori cu mine, probabil undeva stie ca nu imi e bine cand se comporta asa cu mine, eu il intreb ce are el nimic chiar daca e indiferent cu mine, eu ma port frumos cu el, dar daca devin si eu indiferenta si ii arat ca pot fi vesela si fara el, ca am alte ocupatii in lipsa lui parca vad ca ceva il deranjeaza si nu inteleg, de ce? Fundita happy

Răspuns Câştigător
| Mousie a răspuns:

Pentru ca vrea sa fie centrul universului tau si toate treburile tale sa se invarta pe langa el. Sunt sigura si eu ca l-ar deranja sa vada ca ai alte treburi decat el ce te fac fericita. Poate are o fire mai dificila. Sau poate vrea sa te faca sa fii in limba dupa el, de acolo si schimbarile de comportament fata de tine si daca vede ca ii merge, asa o sa faca. Dar tu spune-i direct, dar frumos ce te deranjeaza.

4 răspunsuri:
| MikyMi a răspuns:

Probabil e asa sa-ti atraga toata atentia asupra lui. Sau poate il supara ceva ...cine stie?! Cel mai bine ar fi sa discuti cu el sa lamuriti problema, explica-i ca te doare comportamentul lui indiferent!
Bafta!

| alissya a răspuns:

Identic ca si la mine!
ba mai mult, daca si eu ii intorc favoarea si ma comport ca el imi reproseaza fel si fel de chestii si tot timpul arunca vina pe mine, cateodata simt ca nu mai suport ca nu mai stiu ce sa faccrying
de ce? iti zic eu de ce in cazul meu de exemplu : pentru ca prea mult i-am aratat ca il iubesc de prea multe ori i-am acceptat toate eiurelile toatgreselile ce le-a facut de fiecare data am inchis ochii si am trecut peste asta chiar daca lui nu ii aratam ca ma doare, eu sufeream in tacere si lasam de la mine numai sa fie bine si sa nu fie rau, si nu am facut bine ceea ce am facut pentru ca aratandu-i cat tin la el, aratandu-i ca fac orice pentru el si iertandu-l de atatea ori acum face ce vrea se comporta cum vrea si daca ii fac ce face si el da vina pe mine spune ca eu sunt vinovata, si altele chestii.
Comportarea lui e importanta pentru noi fetele in fiecare relatie, adica de ce sa se poarte indiferent daca te iubeste.
eu zic sa analizezi situatia si te sfatuiesc sa stai de vorba cu el si pur si simplu sa il intrebi de ce are gesturi din astea uneori, daca tu nu iti dai seama de ce ar putea fi asa, cea mai buna solutie e sa discuti cu el!

| мełıššα a răspuns:

Asa patesc si eu cateodata`
prietenul meu e indiferent cu mine pentru ca stie ca ma doarewinking incearca sa fii si tu la fel de indiferenta cu el sa vezi cum ii atragi si tu atentia... si cand vede ca si tu poti fara el nu ii comvine asta e adevaru sper ca te-am ajutat:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa se poarte si ea la fel cum se poarta el