| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPUhappyas cam avea nevoie de niste sfaturihappysunt foarte obsedata de cum arat, am foarte mare grija de tot ce tine de mine:fac sport de doi ani(200, 300 abdomene pe zi, flotari, genoflexiuni, alergat)am 16 ani, si sunt foarte ingrijorata din cauza burtii, nu este mare, si toti imi zic la fel, dar eu am senzatia asta si ma deranjeaza, sunt preocupata de fata, de picioare de totcryingsi am impresia uneori ca arat groaznic, iar alteori ca arat f bine; uneori chiar ma intreb de ce e prietenul meu cu mine, ca doar sunt o mie de fete mult mai dragute ca mine, cu corp mult mai frumos
as lasa o poza cu mine, sau link-ul cu fbk-ul meu ca sa stiu ce parere au altii despre mine, pentru ca am nevoie de parerile unor necunoscuti, care sa-mi spuna adevarul, dar nu vreau sa se creada ca am chef sa fac pe pozatoarea de pe acest site, sau asa ceva.multumesc pentru cei care au avut rabdarea de ai citi tot si astept raspunsurile voastre, indiferent daca sunt rautacioasehappyvreau doar adevarul

Răspuns Câştigător
| Rockart a răspuns:

Bună! Iubitul tău este cu tine pentru că te iubeşte pe tine, nu pe aspectul tău fizic.Renunţă la ideea că numa aspectul contează şi mulţumeşte pentru felul în care arăţi.Sunt sigură că nu eşti oribilă. Fiecare e frumos în felul lui,sunt sigură că şi tu,deci nu trebuie să exagerezi cu lucrurile astea.

Un lucru vreau să te întreb: faci sport şi toate astea, ca să te simţi tu bine, că aşa îţi place sau ca să faci altora pe plac?

| ladyMillion a răspuns (pentru Rockart):

Fac sport pentru ca imi pasa de cum arat, o fac din placere, stind ca voi arata poate intr-o zi bine datoria acestor eforturi

| ladyMillion a răspuns (pentru Rockart):

Datorita*

| Rockart a răspuns (pentru ladyMillion):

Înseamnă că te respecţi.Dar să nu exagerezi şi să nu pui botul la spusele unora.Sunt lucruri mai importante pe lumea asta decât parerea unora despre tine.Atâta timp cât faci asta pentru tine, ca să te simţi tu bine nu contează părerea nimănui.Nu te mai simţii complexată din cauza burţii.Sigur nu e mare, ai doar impresia asta pentru că eşti perfecţionistă.Eu spun să gândeşti pozitiv şi să-ţi spui în gând că eşti foarte ok aşa cum e şi cu timpul vei scapa de obsesie.