| NoName_4110 a întrebat:

De ce se comporta asa, cateodata e cel mai perfect barbat iar uneori parca sunt ultima persoana la care s-ar uita!?!
Suntem impreuna de 1 an de zile, eu am 20 de ani iar el 27, dar avem o relatie nu chiar asa legata. El este o fire foarte rece, se comporta cateodata incredibil de indiferent, zici ca nu ii pasa deloc, dar totusi are momente cand vad ca ii pasa, ca tine la mine, se comporta frumos, tandru.
Ne vedem si foarte rar uneori, dar vorbim la telefon mereu. Cand am o problema mereu incearca sa ma ajute. Dar se enerveaza foarte repede pe mine, e foarte pretentios, nu ii convine uneori nimic din ceea ce fac, sau cum zic. Dar totusi mereu imi zice ca daca nu ar vedea nimic la mine nu ar mai sta cu mine.
Chiar astazi ne-am intalnit prima data in 4 saptamani si am fost la un suc cu un prieten de-a lui, abia ma bagat in seama. In schimb face unele lucruri, rare intr-adevar, care schimba totul, ma face sa uit tot ce a fost rau si sa cred din nou ca tine la mine si ca nu vrea sa ne despartim. Eu nu il bat deloc la cap, sa il intreb de ce, am discutat asta de cateva ori si mereu s-a terminat cu cearta, si nu mai aduc in discutie subiectu ca as vrea sa fie un pic mai dragastos cu mine, ca nu are rost, stiu unde am ajunge. De ce face asa totusi? Stie ca tin la el si ca is geloasa chiar daca nu arat. Asa e el oare sau chiar ii sunt cam indiferenta?

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Traim intr-o lume nebuna, frica sa nu pierzi locul de munca, stresul, permanent esti sub tensiune, cand ajungi acasa esti un bolovan in care nu suporti nici pe omul de langa tine. Voi care ne astptati si ne iubiti fiti bune si nu ne intelegeti gresit.

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Eu cred ca asa e el si ca asta nu inseamna ca nu te iubeste. Dimpotriva, s-ar putea sa te iubeasca foarte profund si mai stabil decat daca ar fi un tip exuberant. Discuta serios si calm cu el, fara reprosuri si solicita-i un pic mai multa atentie. In acelasi timp, fa si tu ceva pentru el: nu mai fi geloasa.