| ionela86 a întrebat:

Prietenul meu ejaculeaza foarte greu. Din ce cauza?

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Mie mi-a zis odata un sexolog ceva ce mi-a ramas in minte de mult timp.

Un barbat ejaculeaza greu cu o femeie pe care nu o iubeste, oricat de bine ar arata ea.
Nu ai observat pana acum ca, la inceputul relatiei barbatul ejaculeaza mai greu si dupa ce apar anumite sentimente, ejaculeaza mai repede?
La mine cel putin, asa a fost pana acum.

12 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca el vrea asa... sau poate ca nu e excitat atat de tare

| Cristina20143 a răspuns:

Sunt de acord cu rekcah89 dar vezi sa nu ia si pastile pentru asa cevawinking sa iti arate ca e bun la patwinking

| blunts a răspuns:

Poate ca se masturbeaza...

| gingasull a răspuns:

Esti o privilegiata sa ai un asemenea prieten, multe fete si-ar dori ca iubitii lor/ sotii lor sa reziste mai mult, dar... Mai bine mai tarziu decat niciodata, mai bine mai tarziu decat prea devremewinking. Aceasta este opinia mea happy

| Bacemi a răspuns:

Problema e pe plan psihologic de obicei. Dar mai mult in cazul ejacularii precoce. Poate nu e excitat destul de mult sau nu se implica asa cum ar vrea. Poate nu ii place sexul atat de mult sau poate nu ii place sexul cu tine. Tu trebuie sa il faci sa se simta confortabil, sa il aduci intr-o stare in care sa isi doreasca acest lucru.

Răspuns utilizator avertizat
| catthshshshs a răspuns:

Anca, nu sunt de acord cu tine! Un barbat ejaculeaza repede cand nu are antrenament sexual or are vreo problema medicala. Iar motivul pentru care ejaculeaza greu este lipsa excitatiei sau o fi ceva pe fond psihologicwinking

| SlobodLaGura a răspuns:

@ Anca - gresit! E tocmai invers la inceput lucrurile sunt mai naspa, dupa care revin spre normal!
# on topic: Esti o fericita, Nu poti sa faci nimic decat sa te bucuri, cu siguranta ai atras un val de invidie din partea sexului frumos de pe tpu.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Schimbati pozitiile... pune-te pe burta, ridica funduletul si lasa-l sa-si faca treaba... sigur reusestehappy asa a fost si la mine, in final mi-am dat seama ca imi era rusine de parteneralaughingrolling on the floor
depinde cat rezista el, de ex azi am avut 2 reprize (1 ora + 1ora jum).

Depinde cat rezisti tu...

| marry88 a răspuns:

Dupa un timp daca face tot cu o persoana sex, ejaculeaza mai greu unii barbati, el se obisnuieste cu caldura si umezeala vaginului.

| magicp a răspuns:

Probabil ca s-a dezvirginat cu tine... asta e o problema destul de des intalnita la baieti, iar din pacate cu timpul se duce (problema des intalnita a baietilor nu e ca se dezvirgineaza cu tine cum probabil se intelege din ce am scris, ci a inceputului vietii sexuale).

| mihaixliquid a răspuns:

Hehe,pai unii se gandesc in alta parte, dar mai sunt si alte criterii pentru a prelungi timpul ejacularii excluzand nu te iubeste, e cu gandul in alta parte bla bla. Eu acum vreo 2 saptamani am incercat ceva din pura curiozitate(relaxarea penisului), am fugit in baie si am inceput sa ma joc cu instrumentul(nu masturbare ca mai rau afecteaza inainte de sex), am dat cu putina crema pentru a evita iritatia si pentru a aluneca degetele pe penis si am masat cateva minute. A urmat un dus cu apa putin calduta, si sa zic ca peste vreo 3 ore am plecat la prietena, si a dat rezultate, si zic asta pentru ca tot cu aceeasi persoama am mai intretinut relatii si nu am ajuns decat la vreo 20 minute, dar acum am ramas pana si eu uimit aproape o ora, nu se intampla nimic daca incercati, ba din contra, numai bine.