| marinka25 a întrebat:

Am si eu asa o intrebare de ce unnii baetzi ejaculeaza repede? de exemplu prietenul meu ejaculeaza repede in 7-8 minute poate putin mai mult, si eu nu inteleg din ce cauza. ( EL ARE 22 de anii) Va rog sa ma ajutati,

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se numeste ejaculare precoce si se datoreaza cel mai adesea excesului de masturbare in adolescenta si folosirii pornografiei la varste prea fragede (sub 17-18 ani).
Un barbat fara probleme isi poate controla ejacularea exact cat vrea. Trebuie insa sa stii ca nu exista o durata standard a penetrarii, sunt acte sexuale mai scurte si altele mai lungio. Important este doar sa fie satisfacatoare pentru ambii parteneri. Si ambii parteneri pot fi foarte satisfacuti dupa o partida scurta de 3 minute sau pot sa-si doreasca o partida lunga de o ora. In medie, se considera ca penetrarea trebuie sa dureze cam 20-30 de minute, dar nu e o regula. Problema este daca partenerul tau incearca si nu poate sa-si controleze ejacularea (in general vorbind).

| Silviu591 a răspuns:

Actul ideal tine 8 minute..sau cel putin atat spun cercetatorii..anyway..si a doua oara tot atat tine? daca da..mai schimbati pozitiile.fa-l sa stea in picioare, in genunchi, in fund. va rezista mai mult

| CristiDinBucuresti a răspuns:

E îndrăgostit de tine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si tu esti nemultumita de 8 minute? Stii ca sunt unii care nu rezista nici 1 minut. Aia se chema ejaculara rapida. 7-8 minute este chiar normal.

| Azµre a răspuns:

Doamne esti nebuna laughing
un act normal se incadreaza intre 5-7 minute!
Citez:
"Asadar, daca din momentul penentrarii si pana la ejaculare se scurg 1- 2 minute, actul sexual se considera a fi prea scurt.

Pe de alta parte, daca dureaza intre 15 si 30 de minute, actul sexual propriu-zis este considerat a fi prea lung.

Conform cercetatorilor, durata adecvata a penetrarii se situeaza intre 3 si 7 minute, iar actul ideal dureaza 7 - 13 minute."

Vrei sa tina mai mult? fa-i pe timp de ziua un oral si apoi seara sex sa vezi cat il tine de nu te zapaceste mare minune!

| SentimentalConsil a răspuns (pentru Azµre):

asa au zis cecrcetatorii? sa fie de capul lor, la mine daca nu dureaza cel putin 25 de minute e de rau

| Felys a răspuns:

Daca o data nu ajunge, luati-o de la capat, se dubleaza timpul, poate asa e suficient

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa... e normal sa ejaculezi ATAT de repede pe cat crezi tu ca e anormal. Pana la urma nu suntem actori de filme porno ca sa inghitim Viagra si ca sa dureze 20 minute. Partida medie de sex dureaza intre 3 si 13 minute sau 5.6 minute, cea naturala. Deci e bine ca la prietenul tau dureaza 7-8 minute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- ai vazut prea multe filme porno; e un act normal

| CRISS69TM a răspuns:

Lipsa experientei sexuale.dar indiferent cata experienta ai avea, eu vorbesc din experienta mea, cum se spune primul numar se termina in 5-6 minute.problema este la cat timp dupa aceea poate avea urmatoarea erectie.asta depinde de nivelul de implicare al fiecaruia, care trebuie sa fie total de fiecare parte.eu de exemplu la doua erectie am ajuns sa nu ma mai pot termina, sa mi se spuna ca nu mai puteau. terminam foarte greu.am ajuns sa termin prima data, continuam preludiul nici nu apuca sa se inmoaie si intram in a doaua erectie explicata mai sus.depinde si la cat timp faceti dragoste.eu nu suport sa treaca mai mult de o zi fara sa nu fac dragoaste, cand sunt cu ea.sunt multi factori.cu experienta poate ajunge sa controleze si sa influenteze momentul finalului, al ejacularii. dati bataie cat mai mult.chiar si in timpul zilei neprogramat sau neasteptat dintr-o harjoneala, o joaca.de exemplu faceam curat de sarbatori, m-a rugat sa o scara pe care urcase sa aranjeze ceva la perdea.am fost cu nasul acolo cum se spune, nu puteam rezista si i-am da bataie. dragoste, cat mai multa dragoste si-l vei ajuta sa fie cum vrei.succes.

| alejandro96 a răspuns:

Incercati sa faceti pauze... Cred ca e foarte satisfacut de tine sau daca vedeti o problema duceti-va la doctor...Bafta!winking