| consuelo12 a întrebat:

poate sunt eu putin informata sau ceva nu e in regula! prietenul meu ejaculeaza prea repede. Dupa 3-4 minute. Din ce cauza poate fi aceasta?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca e tanar, dornic si foarte excitat. Vorbiti, calm, fara reprosuri. Spune-i ca atunci cand simte ca se apropie orgasmul sa se intrerupa, sa opreasca penetrarea pana excitatia mai trece. Si tot asa, de fiecare data, pana duceti actul sexual la o durata normala. Cu multa dragoste, intelegere si intelepciune, veti reusi intr-un an-doi.

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Fie e vorba de ejaculare precoce, fie te doreşte enorm de mult.
Depinde însă şi de cât de des se întâmplă asta, de cât timp v-aţi început viaţa sexuală de cuplu, etc. etc. Sunt mulţi factori la mijloc.
Dacă din terţe motive nu fac sex cu prietena 3-4 săptămâni, atunci când ajung la asta, primele două-trei dăţi tot aşa e scurt însă după aia durata creşte.
Dă întâi aceste detalii ca să-ţi putem spune mai multe.

| elyssa20 a răspuns:

Pai daca ajaculeaza prea repede sa se duca la doctor, ori poate il exciti prea tare si pam-pam ejaculeaza.incercati si voi sa scurtati preludiul, si treceti la treaba mai repede ori faceti-va sex oral unul altuia inainte sa ajungeti in pat. daca nu faceti asa ceva mai e treaba aia cu "manuta". bafta multa.

| cryss_1476 a răspuns:

Il exciti tu prea tare! daca nu asta e problema, inseman ca trebuie sa dea fuguta la un doctor ca poate avea o problema.

| HelpBoy a răspuns:

Cred ca il exciti prea mult.

| Happyness a răspuns:

Pai se excita te vrea prea mult.asa era si prietenul meu inainte si acum il tine chiar si jumate de ora, cu timpul i se va intampla si lui s aejacueze mai rarhappy

| cristiyana a răspuns:

Buna.eu sunt virgina si nu sunt informata absolut deloc. vreau doar sa te intreb cati ani ai.imi dai un mesaj daca nu vrei sa afle toti. popicy

| Robert_2672 a răspuns:

Din cate stiu eu, trebuie sa ii acorzi putin timp, controlul ejacularii este sinonim urinarii. la inceputul vietii nu puteai controla urina de aceea foloseai pempersul laughing. dar cu timpul ai reusit sa controlezi urina. asa este si cu urina. iti sugerez sa ii mai acorzi 1-2 ani si totul va fi OK!

| consuelo12 explică:

Am 19 ani...si sunt cu el de 3 ani...