| anonim_4396 a întrebat:

Prietenul meu ejaculeaza precoce. Ce poate face in privinta asta?

18 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Discuti si afli daca si inainte de tine era la fel, sau nu?! Il mai poti trimite la baie, sau il ajuti tu, si atunci, sigur a doua oara va dura ceva mai mult... Daca nu si nu, mergeti la urolog, endocrinolog, psiholog! Success!

auran
| auran a răspuns:

Ioana are dreptate
Bafta

| hândel a răspuns:

Ejacularea precoce/prematura se produce chiar la inceputul penetrarii, ori chiar si inaintea acesteia. Ea este cel mai frecvent provocata de o stare de anxietate sau de teama de a nu putea obtine un raport sexual satisfacator. Prescrierea de anxiolitice asociata cu o psihoterapie poate remedia aceasta. Sursa: Dictionar de medicina, La Rousse.

| ioanaa a răspuns:

Daca nu cumva gresesc, ar fi indicata o vizita la urologie si chiar la un psiholog.

ValiMocanu
| ValiMocanu a răspuns:

Poate fi vorba de o cauza mentala; si aici ai putea sa-i dai o mana de ajutor. Comunicati, puneti-va de acord, iar daca este vorba de mai mult, atunci ramane mersul la medic. Dar, insist! Poate fi vorba despre o dorinta a lui mult prea mare de a te satisface, de ati arata tie cat de barbat este, si tocmai atunci se intampla necazul. Iar tu, fii intelegatoare, sprijina-l!

| nutzu' a răspuns:

Prematrol foloseşte extracte concentrate de calitate superioară de passiflora, cistanche şi 5-HTP combinat cu aminoacide şi substanţe nutritive si opreste ejacularea precoce.
Foloseste-l pe asta... sfatul meu...eu nu am avut probleme din astea dar am auzit de la un prieten.

| p0wer a răspuns:

Pentru ca sa eviti acest cerc vicios, poti practica câteva exercitii de unul singur sau cu partenera.
* O respiratie buna poate ajuta la dezvoltarea controlului ejacularii. Mai concret, câteva respiratii profunde pot reduce excitarea/tensiunea care precede ejacularea rapida. Este necesara o respiratie profunda, nefortata si relaxanta.
* Daca te vei masturba, cu câteva ore înainte de a face dragoste, ai sa ejaculezi mai greu.
* Alege împreuna cu prietena ta o pozitie în care sa stai culcat pe spate. Aceasta îti va permite sa înveti sa te stapânesti mai bine. Trebuie sa stii ca, faimoasa pozitie numita a misionarului, este cea mai "periculoasa", prezentând un plus de dificultate în ceea ce priveste mentinerea erectiei fara ejaculare.
* Atunci când dorinta de ejaculare devine prea puternica, foloseste tehnica squeezing: te retragi în momentul în care simti ca esti pe punctul sa ejaculezi. Partenera sau chiar tu strângi cu putere glandul (între degetul mare si aratator), apasând tare pe coroana si pe ata preputiului. În acest moment, trebuie sa se produca o dezumflare a penisului. Strânge tare, fara sa te misti, timp de câteva secunde. Îti va trece senzatia de ejaculare si vei putea continua sa faci dragoste. Poti repeta aceasta operatie o data sau de doua ori.
Adopta pozitia Andromaca, prin niste penetrari statice, ca sa te antrenezi pentru a prelungi durata actului sexual. Când simti ca esti aproape sa ejaculezi, poti relua tehnica squeezing, reluând apoi treptat miscarile de coit, la început singur, apoi numai partenera si în sfârsit, amândoi. Acest antrenament nu va da roade de prima data, însa în mod repetat, ar trebui sa-ti permita obtinerea unui control, din ce în ce mai mare si în felul acesta, practicarea oricarei pozitii.
* Ejacularea poate fi întârziata prin tehnica chineza de " coborâre a testiculilor": se prinde scrotul între testiculi între degetul mare si aratator al mâinii stângi si se trage înspre genunchi, atunci când ejacularea este iminenta.
* O alta varianta a cestei tehnici este urmatoarea: se formeaza un inel între degetul mare aratator, "inelul" trebuie plasat pe scrot între testiculi si perineu; cand ejacularea este iminenta se îndeparteaza testiculii de perineu.
* O tehnica chinezeasca de oprire a ejaculari recomanda introducerea penisului într-un vas cu apa rece aflat la îndemâna, atunci când se apropie momentul ejacularii.
* Ejacularea poate fi amânata prin diminuarea sensibilitatii tactile a glandului, aplicând unguente (anestezina, xilocaina); acestea se aplica mai ales pe partea inferioara a glandului, la nivelul frâului preputiului. Pentru a nu produce anestezia organelor genitale ale partenerei, se recomanda sa se aplice un prezervativ. Hiperstezia glandului poate fi diminuata utilizând prezervativul. Uneori chiar si doua.

| p0wer a răspuns:

1. In timp ce faceti sex sa lasatzi TV-ul deschis la ceva canal neutru ( discovery channel ) si sa va asezati in asa fel incit el sa te vada si pe tine si sa poata privi si la televizor. Acest lucru ii va distrage atentia si va putea sa mentina o erectie mai mult timp.

pai ce face? se uita la tv sau face dragoste cu prietena luilaughing?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da... sa se masturbeze cu 5 - 10 minute inainte de actul sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista cateva metode. O sa exemplific doua, rapid :
1. In timp ce faceti sex sa lasatzi TV-ul deschis la ceva canal neutru ( discovery channel ) si sa va asezati in asa fel incit el sa te vada si pe tine si sa poata privi si la televizor. Acest lucru ii va distrage atentia si va putea sa mentina o erectie mai mult timp
2. Sa se autoinstruiasca atunci cand simte ca urmeaza sa ejaculeze dupa cateva miscari "in-out", sa se gandeasca la ceva dureros ( eu imi imaginam ca trece un camion peste picioarele mele ).
A treia varianta ar fi sa semasturbeze cu simtz ( adica atunci cand simte ca urmeaza, sa o lase mai incet, si apoi sa creasca ritmul din nou )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exercitiu, mult exercitiu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gasesti aici tehnici impotriva ejacularii precoce, natural: http://tehnici-potenta.uv.ro/ejaculare_precoce.html

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iubitul meu a luat de la magazin sex shop ( sexshop-romantic.ro ) chinese brush este special si ca are puteri de cel putin 1 ora

| mitica_6163 a răspuns:

Sa-si ia un spray. sunt ceva tehnici mecanice prin care poate prelungi "actul". bafta!

| danyboy02 a răspuns:

Ejacularea precoce opreste deseori barbatii de a-si gasi partenera perfecta deoarece le slabeste increderea in sine. Singurul lucru care te opreste sa iti controlezi ejacularea este lipsa informatiei. eu unul am incercat exercitiile ejaculareprecoce.org Aici o sa inveti cum se face asta, chiar si daca acum ejaculezi dupa cateva secunde. In curand, o sa lasi in spate toate problemele, si o sa incepi, cu o incredere in tine de invidiat, sa te bucuri de toate placerile sexuale.

| Gigel90 a răspuns:

Discutati si incercati sa va intelegeti intre voi in momentul actului sexual, sa se opreasca cand simte ca se apropie de ejaculare si sa reia penetrarea cu miscari lente.

| djsandu_8637 a răspuns:

Iti recomand chinese brus de la sex shop romantic Chinese Brush solutie care intirzie ejacularea de la 1 la 5 ore indulcind partenera cu multiple orgasme.Performante sexuale de citeva ore fara sa ejaculati, este un produs natural lichid din plante asiatice conceput cu scopul de a intarzia ejacularea cateva ore care stimuleaza si asigura in acelasi timp o erectie puternica, impinge singele in toate tesuturile penisului marind grosimea si circumferinta.

| alex82alew a răspuns:

5-htp. Simplu.ieftin. Întrebări medicul sau...internetul.