| eubahhh a întrebat:

Prietenul meu vrea sa mearga la un majorat in seara asta. i-am spus sa nu mearga...

suntem impreuna de 3 ani si e o relatie la distanta.

nu prea am incredere in el.

ce sa fac? sa ma cert cu el sau sa il las sa mearga? ce sa-i spun?

aaa si se fac majoratele vinerea?

funditaaaaa! urgentttt pleasee

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca nu ai incredere in el si esti geloasa, inseamna ca nu-l prea iubesti. E mai bine sa-l lasi in pace. Iubirea adevarata nu este egoista, ci darnica.

| Flav a răspuns:

Dar de ce sa nu mearga? Il tii in lesa, cumva? Daca tu dupa 3 ani de zile n-ai incredere in el, atunci ar trebui sa-ti pui multe semne de intrebare!

| elasexygagica a răspuns:

Dar cine esti tu sa ii interzici lui sa se distreze? cand ai hotarat sa te bagi intr-o relatie la distanta trebuia sa te gandesti la toate consecintele pe care le are, cu atitudinea asta nu m-as mira daca te-ar parasi chiar mainewinking si apropo poate el iti zice ca nu se duce, dar fiind in alt oras el poate sa se duca linistit fara sa stii tutongue, asa ca nu mai fi atat de posesiva phbbbbt lasa-l pe baiat sa se distreze. Majorate se fac in orice zi doreste sarbatoritul, nu exista regula ca majoratele sa se tina in weekend.

| justmeesb a răspuns:

Din cate observ nu ai deloc incredere in el si asta e foarte aiurea! daca nu a reusit sa-ti castige increderea in 3 ani sincer nu cred ca o sa ti-o mai castige candva, daca ti-a zis din timp ca are majorat si vrea sa mearga lasa-l ca si asa o sa faca cum vrea el nu-l poti controla, dar faptul ca nu te-a invitat si pe tine sau sa-ti ceara oarecum voie e cam aiurea. nu vreau sa te simti prost dar el acolo, tu aici e cam aiurea si nu vad sa iasa ceva bun daca nu v-ati facut planuri sau sa vb de asa ceva. daca poti trai cu ganduri negre e treaba ta, macar roaga=l sa te sune de acolo din cand in cand.bafta

| justmeesb a răspuns:

Inca o data ne confirmi ca el te-a facut sa-ti pierzi increderea in el, ce relatie e aia fara lipsa de incredere? mai devreme sau mai tarziu se destrama imi pare rau sa-ti spun dar si comportamentul lui da de banuit, in final tu hotarasti ce si cum, bafta!

| Graphee a răspuns:

Hi!

Deci nu ai încredere în prietenul tău, n-ar trebui să fi aşa geloasă. happy Lasă-l să se ducă.

| Mihai7best a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat va petrece se va simti bine dar iti va simti de asemenea lipsa si stai calma ca nu va face prostii nu mai fii asa geloasa laughing

| AndrogynBeauty a răspuns:

Mergi şi tu cu el. Dacă nu vrea să meargă cu tine, e o problemă. Dacă tu nu poţi merge din alte motive, atunci, asta e, lasă-l să se ducă şi mergi pe încredere. Lasă gelozia deoparte, e un sentiment groaznic de urât care face numai rău.

| piciuk a răspuns:

Are si omul voie sa se distreze! chiar daca sunteti impreuna, trebuie sa se duca si el sa se distreze, sa aiba prieteni si asa mai departe... asta nu inseamna ca se duce acolo si te inseala. daca vrea sa te insele, o face ziua in amiaza mare, nu trebuie neaparat la majorat. daca n-ai incredere in el, aia nu se mai poate numi relatie.

| Deddu a răspuns:

rolling eyes lasa-i baiatului libertate! ce poate sa faca la un majorat.si da se fac si vinerea:p si de ce sa te certi cu el? ca are prieteni la care se duce (la majoratele lorhee hee )daca te iubeste nu ai de ce sa te ingrijorezi:p papahappy

| gabytza_7109 a răspuns:

Da se pot face majoratele si vinerea.

dar tu il iubesti sau macar tii la el?

esti geloasa sa se duca acolo fara tine? sau nu il lasi ca asa vrei tu

daca nu il iubesti si nu tii la el nu ai de ce sa te impotrivesti.

daca il iubesti explica-i ca nu vrei ca el sa se duca acolo pentru ca esti geloasa si fa-l sa inteleaga ca nu trebuie sa se duca acolo. bafta

| eubahhh explică:

Normall ca il iubesc. din cauza lui am pierdut increderea in el.acum il sun si nu raspunde...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O relatie se bazeaza pe incredere, pentru ca relatia sa functioneze increderea nu trebuie castigata, ea se acorda si se pierde, cat despre nu te duci la majorat, intrebarea se pune de ce nu te duci la majorat, ca asa vreau eu? eu cea care nu am incredere in tine? ( sincer eu personal nu pot intelege ) ti-a spus vreo data sa nu iesi cu prietenele? daca da - ti-a placut? daca nu - tu de ce o faci?