| Nextone a întrebat:

Va rog frumos as dori niste sfaturi, sunt toatal dezamagita! Am o relatie de 2 ani jumate cu un baiat de varsta mea, suntem la liceu.La inceput el era cam gelos si imi interzicea sa mai ies cu prietenii, asa ca nu am mai iesit(greseala stiu). Anii au trecut si el s-a imprietenit tot mai tare cu niste baieti de varsta lui(genul mai petrecareti, ce nu stau prea mult cu o fata). Eu sunt si mai impusiva si nu prea il lasam nici eu nicaieri pentru ca asa m-a obisnuit el, pentru ca eu am renuntat la majoritatea prietenilor iar el acum imi cere mai multa libertate.Libertate pe care nu pre pot sa i-o dau deoarece m-a mintit de nenumarate ori(nu imi zicea unde era). Cand l-am lasat la un majorat, ne-am inteles sa nu stea mai mult de ora 2(m-a sunat la ora 2 ca se duce acasa etc) iar dupa un timp am aflat ca de fapt a stat pana pe la 5.Lucruul acesta nu s-a schimbat deoarece ma minte in continuare desi i-am cerut sa-mi zica tot ce face.De un timp tot aflu lucrui urate despre ce face el la majorate(cum ca m-ar insela, desi el neaga acest lucru). Problema este ca si el refuza sa ma ia cu el la majorate(chiar si la majoratele colegilor nostri de scoala baieti). Acum am aflat iar ca a fost undeva si nu mi-a zis iar cand i-am cerut sa imi zica toata poveste a omis partea in care erau si fete cu ei, baietii, el spunandu-mi ca era doar cu baietii.Am fost dispusa a il las sa mearga fara mine la majorate(desi nu m-a luat niciodata cu el) dar acum cand aflu astfel de lucrui mi-e greu. Avem o relatie serioasa in opinia mea doar ca doar el vine la mine acasa, mananca la mine, ii fac aproape toate poftele iar eu in acesti aproape 3 ani am foat la el acasa doar de 2 ori!
Sunt intr-o ceata totala si nu stiu ce sa cred, acum suntem cam certati si eu m-am distantat de el foarte mult. Ce sa aleg sa il las in pace sa se duca unde vrea si sa incerc sa reiau si eu legatura cu vechii prieteni(desi nu am incredere in elsad sau sa nu il mai las deloc pana nu imi recapat increderea in el si sa il pun sa renunte la a mai merge la majorate fara mine? VETI ALTE IDEEI? Si mai am o nelamurire nu vi se pare normal ca la majoratele colegilor nostri de scoala sa mergem impreuna si doar la iesirile cu baietii sa mearga singur? Va multumesc pentru rabdare si sper sa ma ajutati.happy

Răspuns Câştigător
| Brain_1291 a răspuns:

Ce aveti voi nu este o relatie serioasa. Relatie serioasa e atunci cand locuiesti cu partenerul de viata, nu cand va intalniti cum se intalnesc doi amici. Nu cred ca ar trebui sa te stresezi prea mult. nu prea are importanta. fa ce vrei tu si ce te face sa te simti bine. o viata ai. se pare ca el si-o traieste pe a lui. tu ce faci?

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| loveispain a răspuns:

Din punctul meu de vedere aceste lucruri nu sunt tocmai normale my ales ca aveti o relatie de aproape 3 ani.nu as dori sa te influentez negativ sau iti stric relatia dar cred ca nu te merita... dupa tot ce ai povestit tu cel my bine ar fi sa ajungeti la un acord sa lase si el de la el altfel relatia voastra nu o sa aiba nici un viitor.eu nu as tolera asa ceva insa daca u esti convinsa ca el o sa se schimbe consider sa ii my acorzi o sansa daca nu my bine incheiati relatia asta deoarece se pare ca el nu inceteaza sa te faca sa suferi.si faza ca nu te ia cu el la majorate ar trebui sa te bage la banuieli pentru ca nu e logic asta arata ca are ceva de ascuns fata de tine e viata ta si faci ce vrei dar asta e parerea mea.