| Alexa_4570 a întrebat:

Am 14 ani, sunt cu prietenul meu(16 ani) de 5 luni.ne intelegem foarte bine cu toate ca avem o relatie la distanta. El ma place inca de la varsta de 7 ani, imi tot spunea de vreo 2 ani ca vrea sa fim impreuna, ca ma iubeste si tot felul de chestii prin sms-uri. dar eu nu stiam daca o sa mearga o relatie la distanta cu toate ca il placeam foarte mult.in aceasta vara am stabilit relatia care exista si in momentul de fata.Nu ne-am mai vazut de vreo saptamana.si el mi-a spus ca ii e foarte dor de mine si atunci cand ne vedem nu prea facem cine stie ce chestie si mi-a spus ca i-ar place sa o facem...asta doar daca vreau si eu. mi-a spus ca nu e o problema daca nu ma simt pregatita, ma va astepta si nu ne vom despartii din cauza asta dar nu stiu daca este o idee buna sa o fac cu el, voi ce spuneti?

5 răspunsuri:
| Blondamea a răspuns:

O vei face at cand crezi de cuviinta ca esti pregatita nu de dragul lui

| Numelenuapareinbazadedate a răspuns:

Ai intrebat parerea noastra. Parerea mea e ca esti muuuuuuuuuuuuuuuuult prea tanara sa-ti incepi viata sexuala. Chiar si el e prea tanar. Sunteti inca copii... Daca va iubiti, atunci asteptati. Sexul nu e un trend. Nu trebuie sa faceti sex doar pentru ca si ceilalti o fac. Sexul e ceva intim, intre tine si prietenul tau. Virginitatea ta este ceva ce nu vei mai putea aduce inapoi. Odata ce ai pierdut-o, e pierduta pe viata. Vrei sa i-o daruiesti unui copil, pentru care nici macar nu esti sigura ce simti? Asa ca asigura-te ca o faci cu cineva care merita, la o varsta matura. Tine minte ca odata cu inceperea vietii sexuale vin mai multe responsabilitati. Tu, la cei 14 ani ai tai, esti pregatita pentru aceste responsabilitati? Stii care sunt ele? Ce stii despre metode de protectie? De ce ai nevoie de protectie? Esti pregatita sa lasi in urma copilaria? Ce te faci daca ramai insarcinata? Esti pregatita la varsta ta, pentru un eventual avort? Esti pregatita pentru o eventuala nastere? Se poate si mai rau. Esti pregatita pentru eventuale boli? Raspunde la aceste intrebari, gandeste-te bine, gandeste-te daca merita... Daca da, atunci faceti sex copii! Nu va opreste nimeni. happy

| GeOrGiAnNA20 a răspuns:

O faci atunci cand esti pregatita.si daca nu este de acord sa te astepte inseamna ca nu te iubeste destul.nu o face doar ca sa fie el multumit.asa iti va demonstra cat te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca nu este bine totusi el poate sa te... si dupa sa te lase...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu oricand o sa poti sa fii ca celelalte pritene ale tale care au facut sex deja (adica sa nu mai fi virgina). dar ele niciodata nu o sa poata fi ca tine (adica virgina).
decizia iti apartine