| Manuellllaa a întrebat:

am nevoie de sfaturi urgentttt,

Iubitul meu ma amentinta ca se omoara,daca ma cert cu el si-i spun ca poate ar fi bine sa luam o pauza sau sa ne despartim, imi spune ca se omoara la fel ca in seara aceasta, a spus asta de 9 ori pana acum,numarate pe deget,insa nu a facut-o.Dar daca o tine una si buna intr-o zi o s``o faca, acum si-a inchis telefonul, il are inchis de 2 ore, ceee sa faccc? Sunt disperata, am nevoie de ajutorul vostru. Orice sfat e util pentru mine.

Răspuns Câştigător
| Music4life a răspuns:

Sa nu mai pui botu' la copilariile lui.
Dormilinistita si lasa-l ca nu se omaoara.
Dupa cum ai spus si tu te-a amenintat de 9 ori si n-a facut-o, n-o va face nici acum, sfatul meu contacteaza-i parinti sa-l duca la un psiholog si stai cat mai departe de el.
Acum mergi la somn, mai e si maine o zi.

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Figuri.Lasa-l sa vezi ce face.Va veni la usa ta in genunchi.

| nesuferit a răspuns:

Sa te sinucizi pentru o femeie, penibil. E plina lumea de agarici

| indragostituspun a răspuns:

Nu va face nimic decat poate sa planga. Fara frica spune-i frumos calm si daca puteti ramaneti prieteni asa e frumos.

| Azµre a răspuns:

Lasă-l să se omoare, nu e vina ta și nici nu e de tine. Dacă el a început cu astfel de comportament, șantaj emoțional chiar nu merită, ar trebui să scapi de el cât mai repede.

| Oana92 a răspuns:

De obicei persoanele care ameninta ca se sinucid nu ajung sa faca asta, DAR cel mai bine ar fi sa-i anunti pe parinti si prieteni pentru a-i putea oferi ajutor specializat.Nu te lasa manipulata de astfel de comportamente. Anunta pe cineva pentru a te asigura ca nu are loc o tragedie!

| Cristiann25 a răspuns:

Asta e SANTAJ SENTIMENTAL! Stie ca il iubesti si vede ca tine faza asta.Ia spune-i "omoara-te" sa vezi ca va ramane socat de chestia asta si nu o sa faca nimic stai linistita! Si in plus vrea sa te tina langa el cu forta? E genul de tip plangacios de care o femeie n-are nevoie! Cauta-ti un barbat adevarat! Succes, te pup

| AleXisAleXis a răspuns:

Nu ar trebui sa-l crezi. Linisteste`te!
Crede`ma, tine mai mult la viata lui decat la o relatie.
Fii rece cu el, nu`i mai acorda atentie, raspunde`i cu :``daa``, ``nu`` `` cum zici tu ``, raspunsuri scurte si la obiect. Pana la urma va vedea ca pe tine nu te mai interseaza ce zice si ce face el si va hotara el sa se desparta de tine.

| Music4life a răspuns:

Asta nu-i iubire
Iubirea-i atunci cand te face sa zambesti, cad ai fluturi in stomac, cand te simti in siguranta cu el
Invata sa-ti vrei fericirea, nu te multumi cu un nebun

| catalinmobil a răspuns:

Pai ar trebui sa vorbesti cu el sa i explici ca nu vrei sa te desparti de el si ca il iubesti mult si ca sa se omoare pentru tine e ceva foare penibil vorbeste cu el si explica-i totul! (Tiam fost de ajutor? Funda?)

| Incepator01 a răspuns:

Sa se omoare! Sa se omoare!

| Gabriela1313 a răspuns:

Nu se va sinucide! Doar isi bate joc de iubirea ta! Arata-i ca nu il crezi. Nimeni nu trebuie sa te oblige sa fii cu cineva. Sunt sigura ca vrea sa te sperie! Ar trebui sa fie prea nebun sa se sinucida!

| FetitzaCuOchiAlbastrii a răspuns:

Sfatul e ca nu se v-a omora niciodata asta iti spun din propria experienta asa ca nu-l mai crede cu chestiile astea. Face asta doar ca sa te tina langa el...Bafta

| O'Donnell_Patrick_1990 a răspuns:

Anunta politia si ei vor lua masuri. Si daca e sa comita fatul tu vei fi iubita indurerata Nicidecum victima!

| Sarah1 a răspuns:

Nu o sa o faca, si chiar daca o face. pana la urma nu e vina ta, nu tu l-ai pus s-o faca. Spui ca-l iubesti din cate am citit mai jos, dar ce iubire-i asta? Tu nu vezi ca el incearca sa te tina cu forta langa el? Te santajeaza, asta-ti doresti?