| rap4us a întrebat:

Prima intrebare :
Este corect ca un baiat sa ii dea a doua sansa unei fete care a renuntat la el pentru altul? (vreau sa imi spuneti si argumentul raspunsului vostru).
A doua intrebare :
Daca o fata vorbeste cu tine, se uita la tine in timpul orei (dragastos), etc, inseamna ca te place?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,in legatura cu prima intrebare...depinde foarte mult de relatia care a fost intre acel baiat care a fost lasat pentru altul si depinde de sentimentele dintre cei doi.Se poate ca fata sa regrete ca a renuntat la el pentru altul si adevarul e ca e bine sa acordam o sansa celor care gresesc,fiecare mai greseste la un moment dat, daca e corect sau nu, e un semn de intrebare.Sunt si baieti care parasesc fetele pentru altele sau le inseala si apoi isi dau seama de greseala facuta si realizeaza si fetele pana la urma iarta.Dar daca ierti o data e ok,dar daca se mai repeta,nu se merita,inseamna ca asa va face mereu,stiind ca ai iertat,va fi sigura ca o vei ierta din nou.
DAca doresti sa acorzi o noua sansa celei care te-a lasat,sa o faci daca simti ca poti ierta si trece peste,ca altfel mereu va exista cearta pe tema asta si invinuiri.
Apoi,pentru a doua intrebare...
daca o fata vb cu tine,se uita la tine dragastos e foarte posibil sa te placa,dar unele fete sunt mai retinute si timide si asteapta ca baiatul sa faca primul pas,ele dand diferite semne ca il place pe baiat, bagandu-se in seama cu el, privindu-l intens si cu drag.

2 răspunsuri:
| puishor69 a răspuns:

1.nu ba nu fi catelus fraier.nu ii da nimic poate decat sare in ochi
2.intrebare retorica. o vrea la puturoasa

| PreaSfintitu a răspuns:

La prima intrebare...Nu-i mai acorda nici o sansa, daca ii acorzi ii acorzi o sansa sa te insele din nou