| TimoTimo a întrebat:

Probabil o sa vi se para stupida intrebarea mea. Nimenu nu s-a nascut invatat, omul invata pe parcurs.
Sunt virgin, am 17 ani si mi-am propus sa scap de povara asta, problema e ca nu stiu cum sa procedez happy Ceva sfaturi?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intai mai cresti (mai ales la minte, fiindca gandirea ta denota o varsta mult mai mica decat cea pe care spui ca o ai) si apoi, cand intelegi importanta sexului si importanta in viata a calitatii de a fi barbat adevarat si nu papagal fraier (barbatii adevarati fac dragoste numai cu femei pe care le iubesc, prostanacii fac sex la intamplare ca nu sunt in stare sa se abtina), vei gasi o fata, o vei curta, va veti indragosti si veti face dragoste. Nu e complicat, trebuie doar rabdare si mai multa minte.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brigaela):

Macar 25% din fetele din ziua de azi daca ar fi avut gandirea dvs, cred ca ar fi fost mai respectate decat ce e in momentul de fata. pacat ca o gandire de genu te face "demodat", chiar mi s-a zis si mai devreme. mai nou sa rescpecti o fata/femeie sa nu o vezi doar ca o jucarie sexuala e demodat, nu e la moda. se vede inteligenta tuturor.

| Brigaela a răspuns (pentru anonim_4396):

Multe fete au gandirea mea, numai ca el fac parte dintr-un anumit grup social, oarecum inaccesibil utilizatorului mediu de TPU.

14 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Foarte simplu, organizeaza cu prietenii un chef, invitati fete, imbatatile si faceti sex. foarte usor si practoc. Nu uita de prezervativ!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Povara? lol esti amuzant si aparent mult prea presat de anturajul in care stai

| mihai69 a răspuns:

Plătește o profesionistă!
@kassandraj - „ața" nu înseamnă virginitate, și nici nu se pierde virginitatea prin masturbare.

| Emilian65 a răspuns:

Esti virgin la 17 ani? Nu este o rusine, dimpotriva este o mandrie ca la acesti ani nu ti-ai inceput viata sexuala. Ai tot timpul si pentru asa ceva.

| Alcyon a răspuns:

Virginitatea nu e o povara, de care trebuie "sa scapi". Mai mare-i povara unei boli luate de la vreo curva. Sfatul meu e sa-ti faci o prietena, si sa-ti incepi viata sexuala cu ea. E mai frumos si nici nu risti sa te umpli de BTS-uri.

| grab a răspuns:

Nu e chiar o povara.
daca vrei cu orice pret, mergi la un masaj cu finalizare, nu stiu cat costa...
daca nu, cauta sa iti faci o iubita de preferat si ea virgina si va rezolvati reciproc. succes!

| NoName0x0 a răspuns:

Fa.ti o prietena. Aduna ceva luni de relatie, 1 an si dupa dezvirgineaza.te!

| MădălinaDinu a răspuns:

Depinde, la băieți nu prea se observă când sunt virgini sau nu, iubitul meu de exemplu are 21 de ani și n-are problema asta pe cap. Când un băiat e virgin, are ața ( ai mai multe informații pe acest site: http://www.seximus.ro/intrebari_sex/virginitatea-la-baieti.php ), iar aceasta se rupe prin masturbare ( mai rar ), sau prin acte sexuale. Nu este zis că se rupe din prima, dar se rupe, și îți poți da seama printr-o sângerare. Îți zic din nou că la băieți nu contează, și nici nu se cunoaște, când acesta este virgin sau nu, deci nu prea ar trebuie să o numesti "povară". :) P.s. dacă vei menține vreun act sexual, nu ejacula în ea, și fă protejat ( ori folosești prezervative, ori fata ia anticonceptionale).;)

| anonim_4396 a răspuns (pentru MădălinaDinu):

" Când un băiat e virgin, are ața" ala e mit. mai toti baietii au ata aia chiar daca au facut sex de multe ori. stiu ce zic, si nu sunt singurul. a fost odata chestia cu ata= virgin.

| Quassaar a răspuns (pentru MădălinaDinu):

Kassandraj, iar începi cu " băiatul virgin are ata"? Înțelege ca nu are nici o legătură una cu alta. Băiețeii musulmani cărora la botez li se taie ata înseamnă ca nu mai sunt virgini? Sunt bărbați care ajung la varsta a treia, cu ani de experiente sexuale in spate si care au ata bine merci la locul ei.

| Dima_Alexandru_1994 a răspuns:

Man eu am scapat de acesta "povara" intro seara cand mam ametit bine cu niste prieteni printre care erau si niste fete si totul a pornit de la o gluma sunandui unei fete ca arata bine si as vrea sa fac sex cu ea si ea a accceptat pre bucuria mea Incearca si tu sa agati o tipa intr-un club sau bagate in seama cu o tipa despre care sti ca e usuratica Nu stiu ce sa-ti zic mult succes si cand apare o opurtunitate nu o rata P.S nu uitat sa ai mereu la tine un prezervativ laughing

| FilipEmanuel a răspuns:

1)Te duci la curve
2)Incerci ceva cu fete bete de la petreceri/cluburi
3)Iti faci o prietena cu care trebuie sa fii impreuna cel putin 4 luni si apoi speri sa ai sanse