| anonim_4396 a întrebat:

Probabil se repeta subiectul, dar chiar nu stiu ce sa fac. Spun de la inceput ca sunt constienta ca nu e bine ceea ce doresc. El are prietena de 1 an. O inseala cu mine de 5 luni. Timp in care m-am atasat enorm de el. Vreau sa imi dati idei cum sa il despart de ea, pentru ca eu nu mai pot suporta situatia. Sa vorbesc cu el despre asta nu pot, pentru ca nu am cu cine. Deci daca-as putea face cumva incat el sa nu isi dea seama ca fost mana mea, ar fi perfect. Va rog nu criticati, stiu ca e o fapta egoista.

Răspuns Câştigător
| MissyCrissy_4502 a răspuns:

Vad ca tot insisti ca il vrei neaparat...da'ce ai zice dk ai face in asa fel incat iubita lui sa afle? cred ca asta te'ar razbuna si p tine, si p eawinking ...si,in plus, asa vei vedea ce va face el.fie va incerca sa o impace p ea, fie va ramane cu tine:*
kiss.kiss:*:*
funda?

14 răspunsuri:
cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

E o situatie tare dificila, si nimeni nu cred ca te-ar putea invata pas cu pas cum sa ajungi unde vrei. Ce trebuie sa stii este asa: dragostea nu merge decat cand e ceva reciproc. Daca el voia sa fie cu tine, era. Din toti trei, tu sigur vei iesi cea mai sifonata. Stii de ce? Ei se au unul pe celalalt iar tu esti singura, folosita pentru varietate. Faptul ca accepti situatia iti scade increderea in tine si te adancesti in slabiciunea ta. Ce faci cand nu va mai avea nevoie de tine si te va lasa balta? Esti cu ghilotina deasupra capului deja. Daca nu comunicati, nu aveti nicio sansa ca si cuplu - pana la urma ce-ti ofera el? Daca te gandesti mai bine, nimic bun. Daca ar fi cu tine probabil ar proceda la fel, te-ar insela. Singura solutie este sa-l pui pe el in situatia de a se decide: nu te mai intalnesti cu el pana ia o decizie, ii trimiti un mesaj in care ii spui sa te caute cand va fi disponibil cu totul pentru tine si apoi intrerupi orice dialog cu el, orice tentativa sa te convinga sa continuati asa: ori e cu tine ori nu e. Si, dureros, n-ai nici 10% sanse - dar e tot ce poti face. Oricum nu-l ai, si nu poti pierde ce nu ai. Problema ta nu e prietena lui, ci in relatia intre tine si el. Si stii ceva? probabil daca se va desparti de ea va fi cu altcineva si tot nu cu tine - pentru ca tu deja esti in fata lui "amanta". Iar lui ii convine ca esti acolo la indemana, pentru ca nu va iubeste cu adevarat pe vreuna din voi insa are doua si asta gadila orgoliu. Imi pare rau pentru tine, dar mai devreme sau mai tarziu o sa te arzi rau. Mai bine pune-ti ordine in viata si fii deschisa spre o relatie noua, curata, cu un tip disponibil...sunt destui si n-ai nimic de pierdut.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Probabil si-o fi dat si el seama ca nu esti intreaga la cap si nu vrea sa-si complice viata laughing :* Ar fi interesant sa va intalniti toti 3 in supermarket si sa stati asa, de vorba...

| Ririru a răspuns:

Si tu de ce ai aceptat sa fi roata lui de reserva? Tie ti-ar placea?
Nu trebuie sa-l desparti pe el de ea, trebuie sa te desparti TU DE EL happy. Si el e un magar, daca te iubea pe tine o lasa pe prima. Dar cum vezi, pe ea o iubeste, pe tine nu.

| Anet a răspuns:

Tie iti convine sa fii a 5a roata de la caruta? Daca te iubea nu crezi ca s-ar fi despartit de ea pana acum? Eu zic sa ii dai jet direct si sa fii cu cineva care chiar merita si nu incerca sa ii desparti fiindca roata se intoarce si nu cred ca ti-ar placea sa intervina cineva in relatia ta

| VadTot a răspuns:

Scuza ma dar tu nu te simti deloc folosita?
s au sa ti spun ceva imagineaza ti ca ai relatie de un an iar el sa te insele cu alta cum ar fi?
Vreau doar sa ti imagine zi cita suferinta ii faci bietei fete dar in fine sunt ferm convins ca nu intelefi probabil vei intelege cind vei trece prin aceeasi situatie pe care o doresti sa o faci in prezent.

| porto89 a răspuns:

Ella eu nu vreau nici sa te critic ca te-au criticat deja destui nici sa te sfatuiesc dar vreau sa te rog un lucru.cand te vei arde rau asteptam un semn aici pe TPU... atat!

| anca13 a răspuns:

Din cati baieti sunt,tocmai pe el ti-l trebuie? cum zicea cineva mai sus,daca il interesa de tine si tinea sau vroia ceva cu tine,o lasa pe prietena lui, dar poate il interesezi doar in materie de sex! straight faceNu-mi dau seama cum poti suporta gandul ca el se culca cu amandoua.E inca devreme, doar 5 luni, poti sa te refaci repede daca il lasi.Ai spus-o si tu ca nu ai cu cine discuta cand e vorba sa o lase pe prietena lui pentru tine.Deci treaba e clara,te vede ca pe o "amanta"dar nici intr-un caz in postura de iubita cu care sa iese de mana pe strada,sa te prezinte parintilor, prietenilor, sa iesiti in oras impreuna.Nu te multumii sa fi rezerva.Doreste-ti mai mult de la viata! numai bine :*

| xButterflyxX a răspuns:

Pai spune-i ca te-ai saturat sa te tina de post de amanta. pentru ca practic esti o amanta pentru el. pune-l sa aleaga intre tine si pers. cu care sta de un an.

| Rurouni a răspuns:

Dar de ce sa se desparta el de ea? De ce nu tu de el? Tinand cont ca tu esti "amanta", nu iti arata putin cam clar ca esti pe locul 2 in viata lui? Chiar daca reusesti sa ii desparti, faptul ca tu stii de ea dar ea nu stie de tine demonstreaza ca asta e pozitia ta in inima lui. Fii cu capul pe umeri si alege ce e bine pentru tine, chiar daca implica un sacrifiu temporar. Daca ti-a oferit un rol secundar, asta iti va ramane cat timp vei mai fi cu el. Bafta!

| pitcrv a răspuns:

1 cum ai putut rezista 5luni cu o persoana sa te culci cu ea cand stind ca dupe ce se culca cu tine se duce la prietena si e al ei
2 daca vroia sa fie cu tine se desparta de prietena lui
3 lasa-l ca lui ii place sa aiba 2 se joaca cu ambele nu vezi asta (cand o sa iti dai seama e prea tarziu, sau deja cam e)

| MissyCrissy_4502 a răspuns:

Lasa'l...nu merita!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-ne Ella, cum e să fii a 2a în ecuație? Să știi că e ești doar sacul de carne, pe când celeilalte îi oferă atenție și dragoste? Da, bărbații e porci. Cu tății

| ellastewart a răspuns:

Ok, stiam lucrurile astea. Altceva ma interesa. GEn niste "idei diabolice" prin care as putea sa ii fac sa se certe. Definitiv.

| ellastewart a răspuns:

Missycrissy, asta vreau sa fac insa nu am idei, astfel incat sa nu isi dea nici el seama ca eu am facut asta. Da-mi idei bune si primesti funda big grin