| redeyes09 a întrebat:

Problema mea este ca ma uit la filme porno prea des sunt obsedat si am numa 13 crying Am incercat sa ma abtin dar am razistat numai 2 zile crying( Ce pot face impotriva?

14 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
tu vorbesti serios? inseamna ca ai ceva probleme..incearca sa te detasezi de televizor/pc..incearca ceva nou.o plimbare/un cerc de prieteni/activitati/autosugestionarea da roade bune sa sti..impune-ti vointa si incearca sa vorbesti cu cineva in care sa ai incredere.
O seara bunahappy

| redeyes09 explică (pentru caramela):

am 2 prieteni foarte buni cu care stau mereu si ii iubesc ca propri mei frati dar din pacate si ei se uita la porno crying

| Fatamuntilor a răspuns (pentru redeyes09):

Detaseza-te de anturaj; baietii te trag in jos

| redeyes09 explică (pentru Fatamuntilor):

Multumesc mult pentru toti :* am gasit o ocupatie si acum nici nu ma mai uit nici nu am gand sa ma uit la porno ba chiar deja urasc filmele alea si prieteni ma plac mai mult de cand nu ma uit happy :X

| Fatamuntilor a răspuns:

Orice invat are si dezvat.E bine ca ai realizat la timp ca acele filme nu-ti fac bine.
Iesi cat mai mult in natura cu prietenii, apuca-te de ceva sport, cauta un hobyy.Trebuie gasesti ceva sa-ti placa.
Mintea ta mai poate fi modelata. Poti vorbi cu tatal tau asa ca intre barbti despre problemele tale.Probabil la acesta varsta ai curiozitati de natura sexula.E bine sa stii de ce... inainte de a se intampla.

| Mihaela1964 a răspuns:

Fa sport, iesi mai mult in aer liber si nu mai manca multa proteina animala.Iti poti ocupa timpul si cu altceva decat cu PC-ul.Interesant e faptul ca ai realizat ca nu e sanatos ce faci, semn ca esti pe calea cea buna.Numai bine.happy

| redeyes09 explică (pentru Mihaela1964):

Joc footbal 2 ori pe zi sunt nonstop afara dar uneori mi se sco... si atunci ma apuca nu stiu de ce nu sunt mereu la pc doar cand am chef

| redeyes09 explică (pentru Mihaela1964):

Fac sport joc football de douaori pe zi doar in timpul footbalului vad o femeie sau o fata mai atragatoare mi se scoala si nu mai pot sa ma abtin... crying

| rem1x70 a răspuns (pentru redeyes09):

rolling on the floor)))))))) doamne tu red ca ai luat viagra laughing)))))))

| redeyes09 explică (pentru rem1x70):

Multumesc de raspunsuri i-ar angycut imi e rusine sa vorbesc cu taicameu despre astea nu stiu de ce nu am tupeu sa-i zic ca ma uit la filme porno

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Tine computerul inchis in permanenta si mergi afara cu prietenii; nu-l deschide nici seara! De la prea mult computer ti se trage.

| C26 a răspuns:

Problema e ca te uiti la filme porno din obsesie, si din lipsa de ocupatie happy Ia iesi tu afara, si ocupati timpul, si fa altceva decat sa te uiti la filme porno happy Si ai sa vezi cum iti trecewinking Baftahappy

| SimoFralala a răspuns:

Apuca-te naiba de un sport si lasa filmele porno. Ce-ti trebuie tie filme porno la 13 ani? Si se mai intreaba lumea de ce exista atatia obsedati sexuali. straight face

| alin1111111111111 a răspuns:

Fitnesul ajuta mult...iti zic din proprie experienta...