| NuMaJudecati a întrebat:

Problema mea este ca sunt un ciudat... Sau asa cred. Ma inteleg bine cu toata lumea, multe fete alearga dupa mine. Dar care este problema? Problema este ca ii urasc pe toti. Am 2-3 prieteni cu care chiar ma distrez, cu restul ma prefac. Deaia toti ma cred detreaba. Eu de fapt vad lumea din ce in ce mai urat. Am impresia ca toti devin din ce in ce mai tampiti. Tocmai am vorbit cu o fata pe mess si s-a terminat foarte ciudat. Problema a fost ca am incercat sa fiu eu insumi cu ea, dar nu ma intelege si a inceput sa creada ca sunt ciudat. Trebuie sa ma prefac cu toata lumea ca sa fiu placut? Chiar nu imi place ce se intampla, si am nevoie de orice sfat...

Răspuns Câştigător
| DiiDuu a răspuns:

Fii tu insuti! Daca asa o sa faci in continuare o sa tesimti tu singur alta persoana. Toti te judeca deci comportate normal sau spune-le in fata ca sunt prosti sau tampiti. Eu una asa fac laughing si is ciudata dar toti ma plac pentru ceea ce sunt chiar daca eu nu ii plac pe ei laughing.happy succes

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Ai dreptate, traim intr-o lume ciudata, dar cred ca trebuie sa fii tu insuti sa nu joci teatru, dar nici sa ranesti persoane nevinovate sau poate inocente.

| Azµre a răspuns:

Ciudat, ca ciudat, dar și mincinos cu tine însuți...

| adriang95 a răspuns:

Ești o fire flexibilă, dar selectivă. E cel mai bine așa, dar trebuie să pui câteva limite atât pentru flexibilitate cât și pentru selecție. Nu știi să evaluezi lumea cum trebuie, iar asta te face să îi crezi pe toți inferiori.
Tu nu îi vezi pe ceilalți prieteni pentru că tu depui un efort (chit că ai flexibilitatea în sânge) și nu vezi acest efort că se întoarce, deci e de preferat să eviți a te mai comporta astfel.
Iar legat de acea fată, de preferat lasă mess-ul pentru că printr-un ecran nu vede ce fel de persoană ești și punct.
Pe scurt, lași prea mult de la tine, iar asta e o problemă

| gazza01 a răspuns:

Nu putem sa fim placutzi de toata lumea, nu? Fi tu insutzi si lasa lumea s ate placa pentru ceea ce esti nu dupa personalitatea ta falsa!

| Mădiiiiie a răspuns:

Heii. Tot ce trebuie să faci e să fii tu insuți! Restul depinde de ceilalți happy Și eu sunt o „weird" și la proba contrarie, am văzut cine-mi sunt prieteni și cine nu. Important e să găsești persoane potrivite. Și revenind, nu te prefă ca să le faci celorlați pe plac. O să vezi că dacă ești tu, o să-ți fie mai bine happy