| anonim_4396 a întrebat:

Problema este ca urasc pe toata lumea. Nu mai vreau pe aproape nimeni. Multe fete alearga dupa mine, insa mie imi place de o colega. Am ceva de pierdut daca vreau sa fiu cu ea?

Răspuns Câştigător
| AndreyG a răspuns:

Am fost in aceeasi situatie ca a ta. Inca se uita fetele dupa mine in clasa dar nu stiu. nu simt nimic, nici mandrie, nici un zambet nu imi vine sa dau. Doar la o fata ma gandeam si inca o iubesc de ce sa nu recunosc. Nici nu stiu daca ma place sau nu dar odata m-a refuzat si acum ori incearca sa ma faca gelos ca sa mai incerc odata, ori vrea doar sa-mi franga inima stand pe langa altul.
Am incercat sa urasc pe toata lumea ca sa nu mai simt nimic si sa nu ma mai doara. dar nu pot. Nu imi sta in caracter. imi plac lucrurile frumoase, sa apreciez natura. sa ascult muzica relaxanta. Nu pot ura, nu pot dispretui sau sa fiu nervos aiurea mai mult de cateva minute cand incerc intentionat sa fiu.
Uite nu stiu despre voi doi, nu stiu daca te place. dar daca am invatat ceva din lungul an in care am fost indragostit si m-am gandit numai la ea. cu toate sfaturile primite de oameni de-alungul timpului. e ca nu merita sa suferi dupa o persoana. Si nimeni nu iti merita lacrimile, niciun om.
O fata mi-a spus mai demult ceva care nu ar fi trebuit sa uit : "Daca o iubesti asa de mult, nu o uita. Dar asta nu inseamna ca nu poti iubi 2 fete".
Deci pana gasesc o fata de care sa ma indragostesc, pot sa nu mai sufar atat de mult din dragoste. sa nu ma mai gandesc numai la ea.
Si stii cum e. daca le lasi putin singure, isi dau seama ce au pierdut. Si daca nu se intorc la tine, ele nu te merita

5 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Casa nu e pe tine, masina nu e pe tine, casa bunicilor la fel. deci nu vad ce sa pierzi

| DeathIncarnate a răspuns:

Te inteleg perfect, am trecut prin exact aceeasi chestie ca si tine,"fa ce-ti spune inima" Bossulelaughing

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Ca sa prezinti atractie din partea cuiva, trebuie sa te impaci cu lumea.Fa-ti prezenta cat mai agreabila fata de ceilalti, pentru a atrage atentia cuiva.

| reihiuke a răspuns:

Daca tu vrei sa fii cu ea si ea nu vrea sa fie cu tine, ai de pierdut happy Incearca sa nu te mai atasezi de o persoana anume, pentru ca sunt sanse mari ca ea sa nu vrea sa fie cu tine. Iar daca te atasezi si esti posesiv, o sa vezi, in timp, ca ea fuge de tine. Este exact acelasi lucru care se produce cand fetele vor sa fie cu tine. Ia-o pe dos big grin

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Buna,nu poti sa pierzi nimic! O incercare in plus nu strica si nu te lua dupa gura lumii ca nu are rost! Bafta si sa dea Dumnezeu sa fiti impreuna daca asta iti doresti!