| anonim_4396 a întrebat:

Ce faceti? :*
Vin din nou sa va cer ajutorul:-s de data asta in dragosterolling on the floor).
Faceti`va si voi un pic de timp si cititi`mi romanu`laughing
Deci, incepem asa.Eu is genu` de fata "rebela" pana mea, adica nu fac prostii sau chestii d`astea doar ca, imi place sa ma distrez, is mereu vesela, cu zambetu` pe buze, fac tot ce-mi trece prin cap si sincer..ma bucur de fiecare clipa:-s.
Doar ca, am stat cu un baiat un an jumate, si alastraight face in fineoh go on s-a terminat urat:-s si am suferit mult dupa el oh go on chestiistraight face Au trecut 6 luni de atunci, iar eu m`am axat mai mult pe prietenii de care ma indepartasem si nu am eu timp de baietiioh go on
Nu ma preocupa:-s
Dar de ceva timp vorbesc cu un baiat care i genu " baiat de cartier" in fine, asta ii a doua saptamana in care cica... cicaa. suntem imreuna straight face
Baiatu` sincer cred ca tine un pic la mine, doar ca saptamana asta mi`o facut faze extrem de nasoaleeeee:-s gen: Eu afara cu prietenii, ora 23:45 cam asa, ma suna si ii zic ca is afara si incepe sa tipe la mine sa urleeE:-s Iar chestiile de genu` nu le suport ca " tu ciar nu te poti schimba un pic sa nu mai fii asa paralela cu lumea, cum sa stai tu la ora asta cu baietii afara, da ce faci" deci urasc sa mi se impuna reguli straight face si el stie prea bine, am vorbit desgtul de mult despre chestia asta si i-am explicat ca atunci cand tin la un baiat tin cu adevarat nu ma joc:-s ca nu`s de asta sa schimbe baietii ca sosetelestraight face iar el tot pe`a lui o tinestraight face deci sincer sa va spun el vrea sa ma indeparteze de prietenii mei ca cica"imi fac rau" dar cu ei am crescut, si mi-a fost de ajuns ca un an jumate nu am mai fost eu, iar sa o iau de la capat?thinking NU VREAU!
Problema e ca sincer, eu i`as da zonastraight face doar ca nu vreau sa creada ca mi-am batutu joc de el sau ceva de genu`straight face ca nu imi place sa ma joc cu sentimentele:-s.Eu si asa sincer, nu tin la el, mi`e doar asa simpaticstraight face si oricum eu is prea "nebuna" pentru elstraight face ca el e asa mai calculat, eu fac tot ce imi trece prin cap:-s
Si nu stiu ce sa fac cu astastraight face Doar ca ma simt asa sufocata pentru ca e fix ca fostulstraight face nu vreau sa ma sufoce:-s vreau sa aiba incredere in mine, doar ca el ii in lumea lui si nu intelege astastraight face
Ce sa fac? thinking

4 răspunsuri:
| Madu2027 a răspuns:

Heii asa sunt si eu acelasi comportament il am incearca sa ii explici cum esti tu de fapt daca vrea sa inteleaha e ok daca nu ii poti spune ca tu nu te poti schimba ca asa esti tu si cine te place te place asa cum esti cu adevarat bafta:*

| Emmeii a răspuns:

Bună.

Şi tu de ce nu îi spui cum te simţi? Sau de ce nu îi explici că nu poţi sta doar cu el şi mai ai nevoie şi de prieteni. Eu una îţi sugerez să fii cât mai cinstită cu el, şi să spui pe nume lucrurilor, fără ocolişuri; că nu-ţi place să te simţi ţinută în lesă, că prietenii tăi sunt de încredere şi îi ştii de mult timp şi altceva ce te deranjează. Ascultă şi părerea lui puţin, deşi ştiu cât e de greu când eşti foarte încăpăţânată. laughing.

Şi la faza cu simpatia, aşa a început şi la mine, era doar drăguţ, şi acum suntem împreună şi el e prima mea dragoste. ^^. Bine, acum nu ştiu ce simţi tu, însă dacă eşti dispusă şi dacă el merită, ai putea să-i dai o şansă. Şi băieţii nu au încredere mai niciodată în fete ( spun asta din proprie experienţă laughing ). Dacă e gelos, îi pasă.

O zi bună să ai şi baftă la discuţia cu prietenul! laughing

| BingGBang a răspuns:

Neesick gata nu mai am chefdevil

| Andree69 a răspuns:

Cel mai bine ar fi să vorbiți în liniște când sunteți amândoi mai calmi și nu stresați. Vorbiți cu calm și încercați să ajungeți undeva la media ideilor amândurora.