| mirsliantichei a întrebat:

Problema mea este... imi place de un baiat de la mine din clasa de la inceputul scolii. Toate bune si frumoase pana aici, dar mereu il vad ca este relaxat, glumeste mult, dar atunci cand sunt prin preajma parca tace dintr-o data. Ma impinge mai mereu si cand vorbesc cu el se uita mereu in alta parte, chiar si cand el este cel care vorbeste, se uita LANGA fata mea. Sincera sa fiu, strabism nu cred ca are (lol) pentru ca numai la mine am observat ca face asta. Uneori se mai uita la mine prin ora, dar nu stiu sigur pentru ca nu sunt foarte dese momentele in care ma pot intoarce sa ma uit la el (stau in prima banca, si el in spate, deci...)

La inceput a stat in fata mea, si vorbeam destul de des, imi punea tot felul de intrebari, dupa care s-a mutat in spatele meu... dar de cand s-a mutat in spate de tot parca nu avem nicio legatura unul cu altul. sad

La un moment dat se zvonea ca este impreuna cu o fata, dar am pus o prietena care stiu ca se intelegea bine cu fata aia sa o intrebe cum stau lucrurile. Ma sperie faptul ca la sfarsit i-a zis pur si simplu "Spune-i lui X (eu) ca nu stau cu el happy"

Ce sa cred? Am vreo sansa sa ma bag mai mult in seama cu baiatul respectiv si sa mai astept sa il intreb daca vrea sa stea cu mine cand vad ca reactioneaza mai frumos sau sa il intreb acum?

Răspuns Câştigător
| Newhere a răspuns:

Draga mea. daca nu da vreun semn de viata, trebuie sa faci u primul pas, stiu ca nu-i usor dar, si eu am trecut prin asta, asta-i de cat de mult il placi, trebuie sal prinzi intr-o faza buna, uite, eu la scoala s-a auzit de ce baiat imi place si am si parola cu el cam asa ceva si el stie a ne intelegem bine numai ca eu am o c... care tot face de exemplu,, eu ma voi casatori cu angryel) si X2(eu) va fi geloasa pe mine'' si acu ca mi-am facut suvite crede ca vreau sa ma dau la el, oricum pentru asta mileam facut da no. baiatul tau e putin ciudat da daca incerci, o sa reusesti, nu te lasa, tu esti cea mai buna din universul tau si pare ca vrei sa fii loiala lui dar trebuie sa faci primul pas daca il placi cu adevarat, fiecare fata o are in instincthappy

5 răspunsuri:
| doinitza12 a răspuns:

Este semnul ca te place. daca nu se poate uita in ochi la tine. zii

| nedyy a răspuns:

Pai nuss ca sa cred din ce mi-ai zis tu e un baiat poate nu vrea sa afle tot poporu ca te iubeste ca dc se comporta asa cam greu si si eu am avut acelasi gen de problema cand am fost mai mica dar pana la urma s-a dovedit ca ma place la fel ma impingea... app tu ar trebui sa vb mai mult cu el cred ca e un tip de treaba depinde tu sti mai bine, sau poate are probleme in familie dar totusi ciudat ca numai cu tine face asta.
deci sa stii ca dc mai face asta e pentru ca te place si vrea sa arate ca nu
pup sa stii sa-mi zici cum mai e dupa ca vb cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

... Poi incarca sa nu il bagi in seama si sa razi cu prietenele cand treci prin fata lui.Prefate ca esti dezinteresata complet de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te place. FI sincera cu el lui e rusine spune-i ca il placi asa a facut si o colega de amea de la liceul sportiv la care invatam si acum sunt impreuna. Si daca nu te place si va face barfe de tine tu nu lua barfele in seama si pe el dal in uitare mai sunt baieti in lume si important e ca ai incercat. Ai o incercare si folosesteo

| EBDJS a răspuns:

Da ai sanse multe chiar happy crede-mahee hee