| Soniaaaaasd a întrebat:

Problema: nu ma mai excit aproape deloc. Asta si probabil pentru ca el nu imi acorda suficienta atentie cand vine vorba de a face dragoste(asta s-a intamplat in ultimele luni), iar mie mi-a scazut dramatic dorinta de a mai face dragoste, stiind ca el nu se preocupa prea tare sa imi acorde atentie, sa ma excite si intr-un final eu nu ma aleg cu nimic.
Ultimele doua dati totul a fost aproape mecanic si a fost extrem de ciudat,mai ales penultima oara, cand nu am simtit ABSOLUT NIMIC. Am ramas cu un sentiment groaznic dupa.
Ce fac in cazul asta?
Si da, i-am spus ca a fost aiurea ultimele doua dati si ca nu am simtit mai nimic. I-am spus si ca vreau sa imi acorde mai multa atentie, sa ma mangaie asa, sa ma pupe asa, etc...i-am spus asta de multe ori, o facea pe moment, apoi nimic.
Din acest motiv am inceput si sa caut motive sa nu facem dragoste, iar el imi spune ca,, nici azi nu ne-am iubit", iar eu ii spun frumos, ca nici el nu mi-a facut nimic si ca daca ma prindea in pat langa el, atunci putea frumos si sa imi faca masaj, sa ma sarute pe spate, mangaie, etc, si-atunci cheful venea. Pentru ca da, atunci cand imi ofera atentie cu adevarat, evident ca imi si doresc! Dar m-am saturat sa stiu ca uneori o face din obligatie oarecum, atunci cand insist eu sa faca x sau y.

6 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Ce nu inteleg eu este...a fost asa de la inceput sau de curand a devenit mecanic?
E posibil sa se cam fi stins flacara sau sa aiba pe alta si cu tine doar isi face "datoria" si gata.
Oricum ar fi, e clar ca viata voastra sexuala a ajuns intr-un blocaj. Sunt barbati care cu cat le reprosezi mai multe, cu atat mai nemultumiti devin si cu atat mai incapatanati. E posibil ca el sa ia aceste reprosuri ca plangeri si se stie ca barbatii nu suporta plangeri apropos de prestatia in pat. Se stie ca sunt toti niste semi-zei dotati care mereu te fac sa tremuri.
Ideea e ca poti incerca sa il faci din gesturi... daca il vezi ca se grabeste, nu il lasa sa te penetreze cand are el chef ...forteaza-l sa se joace.
Acum ti-am zis...depinde mult cum a fost pana acum si de dinamica voastra ca si cuplu.
De ex eu prefer penetrarea fara excitatie, fara prea mare lubrifiere.Prefer ca "joaca" sa apara concomitent cu actul sexual in sine. Nu prea suport preludiile..ma plictisesc.
Dar daca pentru tine sunt importante...forteaza-l sa ti le ofere fara insa sa se simta ofensat sau scos la tabla.
Si sa stii ca cu cat ii vei spune mai des chestii gen "ca nici el nu mi-a facut nimic si ca daca ma prindea in pat langa el, atunci putea frumos si sa imi faca masaj, sa ma sarute pe spate, mangaie, etc, si-atunci cheful venea." cu atat mai mult o sa il indepartezi.
Stii ca majoritatea despartirilor de produc din cauze de natura sexuala, nu?

| e1xtz a răspuns:

Te duce cu vorba cand e vorba de copii, nu este interesat de cum te simti dpdv sexual.
Nu prea ai cea mai fericita relatie, si in general chestiile astea nu se imbunatatesc, de obicei se agraveaza mai tare cu timpul.
Daca mai apare si un copil dupa cum spuneai ca iti doresti, atunci chiar poti sa iti iei adio de la viata de cuplu.
Probabil ar trebui sa te gandesti mai bine asupra relatiei tale la nivel de viitor.

| Vernisian a răspuns:

Provoaca-l;-)

| Soniaaaaasd explică (pentru Vernisian):

Cred ca nu ai inteles...eu nu imi mai doresc, cel putin, nu in momentul asta. Cum,, provoaca-l"? happy
Nici ti e nu ti-ar placea sa fii lasat/a cu ochii in soare de fiecare data si sa te simti apoi folosit/a...

| Divy a răspuns (pentru Soniaaaaasd):

Las-o ori e prost ori se face tipul nu te doreşte sufiecient de mult încât să ştie ce ăţi doreşti tu sau o femeie happy ar trebui să mai urmăriţi un film romantic, el are nevoie disperată de asta, poate învaţă ceva big grin

| mOsin a răspuns:

Mi se pare ca a-ti ajuns intr-un impas in relatia voastra.
Toti ajungem la un fel de blocaj mai devreme sau mai tarziu, insa imi voi exprima punctul de vedere deci nu ma judecati...problema la voi este ca amandoi sunteti incapatanati si nici unul nu vrea sa dea inapoi.
Bun, a cam dat-o in bara si l-ai pedepsit.Acum ce?
Daca stati asa amandoi si nu faceti nimic situatia se va agrava, iar rezolvarea este cat se poate de simpla fiindca sta in voi.Mai vorbeste odata cu el,cere-i intelegere,faceti un sacrificiu unul pentru celalalt,nu este nici o obligatie intr-o relatie,doar sunteti un cuplu si ar trebui sa intelegeti asta.
Deci discutati despre asta in primul rand,conversatia rezolva orice problema,iar daca(eu sper) ajungeti in acele momente intime, take it slow, incercati sa va ghidati unul pe celalalt, apoi totul ar trebui sa vina de la sine, fara graba.
Sper ca totul sa se rezolve intre voi...o dimineata magica sa aveti si bafta multa in continuare