| Pissy a întrebat:

Protest? hmm, ****. vb pentru mine si doar pentru mine... Unde e dragostea?! unde sunt oamenii, prietenii aceia care sunt gata sa sara in foc pentru tine si tu pentru ei? Unde e muzica?! unde sunt amintirile? unde sunt Timpurile cand nu tineam cont de prea multe cacaturi si nu ne pierdeam in ganduri si cuvinte. Unde e terra? unde e dumnezeu? unde sunt lacrimile? De ce singurul gand adevarat pe care il avem este Ura? de ce ascultam alti oameni doar pentru a fi ascultati? de ce nu mai sunt compromisuri? de ce visele se pierd in realitate? de ce numai e dreptate? Unde e acel adevar dintre milioane de minciuni? unde sunt si ce se intampla cu lumea?

Scuze ca am fost asa dura, dar am simtit nevoia sa ma descarc si scuze si pentru categorie happy.

5 răspunsuri:
| Blondamea a răspuns:

Iti sp eu lumea asta s-a dus dracului din cauza noastra

| UnCorazonLocoooo a răspuns:

Dragostea e acaparată de prostituție, căsătorii pe interes și adolescente naive care se îndrăgostesc de cine nu trebuie.
Prietenii de suflet? Nu mai sunt. Acum nici nu se mai pune problema de așa ceva. La început exasperam din cauza lipsei de prieteni adevărați, dar acum, îmi dau seama că doar pe cont propriu îți poți construi calea.
Muzica? Mda. Păi nu e Florin Salam? Asta e muzică acum...
Amintiri? Am multe de când eram mică, dar de acum nu cred că e ceva ce le voi putea povesti nepoților.
Acele timpuri se pierd odată cu așa zisa "modernizare" a lumii. Viteza nu ne lasă se ne pierdem în gânduri și cuvinte. Acum ne pierdem în droguri și alcool.
Terra e pe undeva pe aici, dar la toată poluarea asta nu cred că va mai fii mult.
Dumnezeu este în Biserică, dar și asta a început să fie controlată de corupție.
Lacrimile... Cândva erau pe fețele soțiilor îndurerate când le plecau bărbații la război. Acum sunt pe fețele miilor de copii abandonați. Se mai găsesc pe fețele actorilor, dar și asta rar, nu prea mai sunt actori buni.
Ură, ură și iar ură. Dispreț. Detestare. Doar asta emană acestă lumea. Ura e cel mai prezent lucru acum.
Răbdare. Ascultăm sperând să fim ascultați fiindcă altfel nu e cale să ne spunem cuvântul.
Compromisuri. Totul e atât de nesigur...
Visele devin din ce în ce mai utopice pe cât realitatea devine din ce în ce mai urâtă.
Acum până și dreptatea se poate cumpăra.
Acel adevăr e atât de ascuns încât nu știu dacă mai poate fi găsit.
Ești pe planeta Terra, între extratereștrii i se spune Geea. O mică planetă condusă de Iluminați, extratereștrii reptilieni din rasa Dreyko și de masonerie.

Îți doresc mult calm, siguranță și curaj, de asta ai nevoie.

| ioska a răspuns:

Bani,faima,glorie,lene,marlanie...asta e societatea si e greu sa o ducem unde vrem noi...e ca un cancer, degeaba ai 200 de celule sanatoase si 500 maligne ca si alea 200 se vor imbolnavii fara vreun ajutor
am incercat explicatie concreta cu putine cuvinte(cel putin asa cerd eu)

| AngelNycoleta a răspuns:

Hey.buna ''pisy''. chiar m'ai facut curioasa chiar unde sunt toate aceste lucruri si ce se intampla?

| AngelNycoleta a răspuns:

Chiar ai dreptate