| anonim_4396 a întrebat:

Protest? hmm, ****. vb pentru mine si doar pentru mine... Unde e dragostea?! unde sunt oamenii, prietenii aceia care sunt gata sa sara in foc pentru tine si tu pentru ei? Unde e muzica?! unde sunt amintirile? unde sunt Timpurile cand nu tineam cont de prea multe cacaturi si nu ne pierdeam in ganduri si cuvinte. Unde e terra? unde e dumnezeu? unde sunt lacrimile? De ce singurul gand adevarat pe care il avem este Ura? de ce ascultam alti oameni doar pentru a fi ascultati? de ce nu mai sunt compromisuri? de ce visele se pierd in realitate? de ce numai e dreptate? Unde e acel adevar dintre milioane de minciuni? unde sunt si ce se intampla cu lumea?
dc toti oameni nu mai simt dragostea, bunatatea etc... dc toata lumea uraste? dcc este sentimentul de ura asa de raspandit?

Răspuns Câştigător
| ilenutzza a răspuns:

Poate ca oamenii sunt prea ocupati sa vada ce e in jurul lor si cat de mult se consuma alti si investesc sentimente, iar alti naruie totul intr-o clipa. Asta e viata.

1 răspuns:
| miradoniz a răspuns:

"toate -s vechi și noua toate"-nu lumea se schimba, ci oamenii...