| Pissy a întrebat:

Protest? hmm, ****. vb pentru mine si doar pentru mine... Unde e dragostea?! unde sunt oamenii, prietenii aceia care sunt gata sa sara in foc pentru tine si tu pentru ei? Unde e muzica?! unde sunt amintirile? unde sunt Timpurile cand nu tineam cont de prea multe cacaturi si nu ne pierdeam in ganduri si cuvinte. Unde e terra? unde e dumnezeu? unde sunt lacrimile? De ce singurul gand adevarat pe care il avem este Ura? de ce ascultam alti oameni doar pentru a fi ascultati? de ce nu mai sunt compromisuri? de ce visele se pierd in realitate? de ce numai e dreptate? Unde e acel adevar dintre milioane de minciuni? unde sunt si ce se intampla cu lumea?

Scuze ca am fost asa dura, dar am simtit nevoia sa ma descarc si scuze si pentru categorie happy.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asta e secolul 21 plin de coruptie si nenorocire ceea ce face ca lumea buna sa fie in proportie mica (sa zicem ca e razboi intre terminatori si rezistenta umana) luptam cum putem dar in zadar ca in viitor masinaria va domina pamantul, sorry dar asa am inventat solutia pe alta parte sa nu credeti ca am viziuni. Tu trebuie sa vezi ca inca mai e lume de treaba ca mine de exemplu ma inteleg bine cu persoane de treaba si uite asa si eu ma simt bine.

| Artemisia a răspuns:

Lumea in care traim este o lume foarte dura.Nu exista un om care sa iti vrea binele, toti iti vor raul, vor sa te vada pierzand, vor sa te vada plangand, vor sa te vada la pamant, asa vor fi satisfacuti.
Pe toata Terra este un haos total.Ai vazut ce e la stiri? Crime, jafuri, violuri, batai etc etc etc.
Sunt razboaie in lume, mor multi copii nevinovati, mor sute si mii de oameni din cauza unor chestii stupide.Mor animalele.Se polueaza natura.In ultimul timp, clima s-a schimbat foarte tare.
Oamenii nu cred in Dumnezeu, cred in tot felul de zei imaginari.Cel de sus a creat lumea in care traim. Daca te uiti in jur, vezi atata minune...de unde vine oare? Dumnezeu a facut asta.Cum poti sa spui ca nu exista Dumnezeu, cand vezi atata frumusete in jur?
Mai demult, cand traia vechea generatie, oamenii erau mult mai uniti si aveau frica de Dumnezeu.
Cred ca stii asta, sigur ti-au povestit bunicii tai despre acele vremuri.
Acum insa, cand ii spui unui tanar sa fie mai smerit pentru ca il poate bate Cel de sus, te scuipa in fata.

| RoxiiSiAtat a răspuns:

N`ai fost dura, ci doar realista.Este cazul ca oamenii sa accepte realitatea asa cum este ea si sa nu mai spuna ca totul e roz.Atunci cand o vor accepta isi vor da seama ca nu este deloc bine si ca trebuie sa schimbam ceva.
Romanii sunt departe de toate aceste lucruri.E bine ca unii dintre noi au inceput sa`si puna astfel de intrebari.Inseamna ca noi suntem pe drumul cel bun.Dar ce facem cu ceilalti? Nu putem lupta singuri.Tot ce putem face este sa ne resemnam cu gandul ca nici generatia asta nu poate face nimic? Prea multe intrebari si niciun raspuns.

| fearfactory a răspuns:

Ai dreptate asa cred si eu uneori

| youaremyecstasy a răspuns:

Rasp:nu's!straight facesad