| cossmy a întrebat:

Ptr fete: am vazut o intrebare aici pentru baieti, ce parere au despre fetele care poarta sutien, iar raspunsu meu a fost: "Sunt proaste. Pana nu au copii, sa li se "blegeasca" nu au de ce sa poarte. Dar ma rog, face fiecare ce vrea. Pur si simplu ii acopera cu inca ceva in afara de bluza ca nu au nevoie de nici o sustinerestraight face"...Asa deci acum ce va rog eu fetelor. Dati'mi si mie niste motive pentru care purtati sutien, cu ce va ajuta, sau cu ce va face sa va simtiti mai bine sau pentru ce e bun in opinia voastra(excluse persoanele cu buricu intre sani si femeile cu copii)... fara mistowinking

Răspuns Câştigător
| LOVEsick a răspuns:

Cosmy, afirmatia asta te face pe tine mai prost decat cele care poarta sutien.

Cum am putea merge pe strada fara sutien, sa ni se vada prin bluza sanii. Sutienul nu trebuie neaparat sa fie cu burete, cu push up sau alte lucruri. E ceva de "acoperire", de sustinere. Cum i-ar sta unei fete sa mearga repede si sa-i joace sanii, sau sa alerge. mai rau. Sutienul poate face sanii sa arate mai bine, in functie de haine. Unele haine pur si simplu stalcesc sanii.

Te-as sfatui sa nu mai vorbesti daca nu stii si de asemenea sa nu mai faci astfel de afirmatii cum ca "sunt proaste". Eu inteleg ca ti-ar placea sa vezi toate sfarcurile femeilor/fetelor pe strada dar nu se poate. laughing Nu m-ar mira daca ti-ai alege si prietena dupa faptul ca poarta sau nu sutien.

35 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci concluzia este urmatoare: de ce... fetele care au sani misto nu ii poarta la vedere sa fie incantata toata lumea. nah, ca am lamurit si problema asta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fetele sunt sexi fara sutien si chiloti mai ales daca iti saruti sini

| Vero1996 a răspuns:

Pot sa stiu si eu care e problema ta? Nu cred ca ar trebui sa ne jignesti pentru ca tie nu iti plac fetele care poarta sutien. Sincera sa fiu esti primul baiat pe care il aud ca nu ii plac fetele care poarta sutien. Si eu sunt fata si port sutien desi nu am cine stie ce sani din motivele pe care le au zis celelalte fete in comentariile anterioare. E corpul nostru sh e problema noastra ce facem cu el si ce purtam. Putem sa ne taiem si sanii ca tot nu te priveste pe tine. Daca tu crezi ca noi fetele purtam mereu sutien te inseli. In casa ce pana mea sa porti sutien ca nu te vede nimeni da cand ies in oras e normal. Fetelor le place sa fie frumoase si prin sutien le adauga un plus sa se simta frumoase. Ai avut insa dreptate cu un lucru, ca daca porti prea mult se lasa. Da noi nu purtam mereuwinking. Mai ales la sport mai alergi nu stiu ce si iti fac sanii in fel si chip plus ca te dor. Pastreazati comentariile pentru tine si nu ne mai jigniwinking

| danimarie90 a răspuns:

...sunt proasreraised eyebrows sa schimbam putin treaba ai prietena>? daca da yty zic sa zicem ca ea nu ar purta sutien si ai mergea cu ea in oras si i sar vedeasfarcurile cum naiba te-ai simti ca toti obseatii sa se iute la ea nu cred ca te-ai simty prea bine in al 2 lea lucru daca pretena ta ar avea sanii mai mici nu tiar place sai vezi mai mari eu cred ca da sutienul e foarte import in viata unei femeiadolescente sutienul sustine sanii si e si foarte atrragator si lea face pe femei/adolescente sa se simta mai sexy deci cred ca ar trebui saty retragi ce ai zis ca "sunt proaste" raised eyebrows

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru danimarie90):

Mda sai sustina. Daca nai peste 95-100 n-are ce sustine happy la fel stau si fara. Iar si ce daca se vad sfarcurile? happy Pe strada il porti sa nu ti se vada sfarcurile si dupa mergi la plaja topless sau goala.Ce are daca se vad sfarcurile? Corpu uman e ceva frumos si trebuie admirat, ia rpe strada cat se poate si la necunoscute ce are? Plus vara sati mai iei si un sutien deala clasice pe sub o rochita sau ceva happy Te aprinzi hey plus ca daca ii lasi liberi cresc mai mari, si nu o zic eu o ziso un doctor. Iar nu, nu mi-ar placea ca o iubita sa poarte cu sutien sa para mai mari pentru ca eu stiu ca oricum is mici si daca acolo incearca sa se prefaca cine stie cu ce altceva incearca, adica stai ca o fata cu sani sub 85-90 nu mi-ar fi prietena, deci pica intrebareawinking Iar sub o rochie sau ceva mai mulat niciodata no sa arate bine cu sutien pentru ca se vede linia sutienului si ii urat, iar daca nu ai forma corpului ii mai fluida, trecerea ii mai fina de la burta la sani. Nu se poate compara cum areti in haine mulate cu sutien cu fara, fara areti de 1 milion de ori mai bine, plus ca draga asa de excitata esti ca tot timpu tis sculate sfarcurile? in mod normal is moi si nu se observa deloc

| Diaana a răspuns:

10% din prostia care ai spus-o este adev. pentru ca dupa ce porti mult timp sutien risti ca sanii sa ti se lase inainte de vreme... dar sutienul este purtat din f multe motive:sa nu ti se vada sanii sa nu te doara sa arate mult mai binehappy...