| PySsy_7595 a întrebat:

Puai... poate o sa ma credetzy nebuna...dar...hai k va zic...Eu am avut o prietena care era indragostita nebuneste de un baiat... mi-a facut cunostyntza q acel baiat...la inceput eu q el nu ne suportam... q timpul am inceput sa ne intelegem bine.totul era frumos... m-am qplat q el...si.neam desp. dupa un timp ne'am impacat... a aflat si prietena mea de mine si de el.si ea d atunci imi tot spune ca el a luat o fata in brate,,, ca.si'a dat intalnire cu una... el spune ca nu e adevarat,,,, ca... el doar face misto de fata cu care di'ar fi dat "intalnire"si ca nu a fost nimic ca doar si'a batut joc de ea...si ca daca nu-l cred sa raman cu prietena mea...eu m-am certat cu ea...nici nu stiu ce sa mai cred si ce sa mai fac... oare ea o face asa din gelozie k sunt cu el sau o fi adevarat?crying(ps...nu suntem din acelasi oras)

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ce conteaza, tu ai vrea sa stai cu un baiat care face misto de alta fata? De unde stii ca nu face misto si de tine. Mie, cel putin, asa mi se pare.

| monyk a răspuns:

Buna, nu uita ca o prietenie adevarata valoreaza foarte mult, pentru ca un baiat poate sa te lase oricand, dar o prietena adevarata nu te lasa la greu, gandeste-te daca merita acel baiat ca voi sa va certati. oare? Eu cred ca el e cam smecher si vrea cu amandoua, sau nah. poate ca ea a spus doar de gelozie, dar baietii astia...

| liz23 a răspuns:

In cazul in care el nu ti-a dat motive de neincredere...nu vad de unde apare suferinta... o relatie cu semne de intrebare in permanenta nu duce nicaieri, doar fierbi tot timpul facandu-ti tot felul de scenarii. Explicatia data cu "si-a batut joc de ea". dar totusi recunoaste ca si-a dat intalnire... tu ti-ai da intalnire cu cineva, cat timp esti cu el...indiferent de motiv? Din ce spui tu exista un sambure de adevar in spusele prietenei tale. Numai tu poti decide ce e de facut, daca analizezi un pic spusele lui...vei ajunge singura la o concluzie. daca tu cu el nu sunteti din acelasi oras si mai isi da intalniri cu altele din amuzament... te asteapta multe seri triste...

| simoSTAR a răspuns:

Pai nu stiu cat o face din gelozie... cert e ca el a facut ceva indiferent daca doar sa isi bata joc sau nu...deci "prietena" asta a ta stie ea ce stie...

| Fuckin-Battlefield a răspuns:

Mda.pai 1-cat de buna prietena iti este, poate ca nu ti-a spus mai devreme pentru ca nu stica ca esti cu el, si cand a aflat, tea instiintat sa spunem... dar totusi cat e geloasa sau.sa fie ca sa spuna cv de geneu poate a mai umflat anumite lucruri dar putin de adevar trebuie sa fie.asta nu inseamna ca numai .gata nu mai esti cu el si punct. vorbeste cu el si daca il simtii''efectiv.ramai cu el.

| thegreatgatsby a răspuns:

Tu si baiatu nu sunteti din acelasi oras? Pai daca e asa atunci desp de el, sau daca vrei sa te distrezi continua sa stai cu el. Baiatu asta ori si-a dat intalnire cu fata aia pentru ca a vrut sa aiba o mica aventura si ca sa te pastreze si pe tine, sa nu ramana singur dupa toate astea, ti-a zis sal crezi pe el nu pe prietena ta, ori el nu a facut nimic, prietena ta te-a mintit si el s-a enervat pe prietena ta si ti-a dat de ales laughinglaughinglaughing
Eu zic sa te desp de el si sa vezi daca se intoarce la tine sau nu

| yellowalien a răspuns:

Mai copii, invatati sa scrieti si pe urma mai discutam...

| cipy a răspuns:

Nu asculta ce zice ea k prietenul tau zice bine / nu esti cu ea dar cu el/ Sa-ti zic ce am avut eu cu o prietena de-a mea cred ca vei intelege k trebuie sa-l crezi doar pe el/ deci... mi-am cunoscut prietenul pe net am vb asa 6 luni dupa ne-am intilnit (el a venit in tara in concediu) i-am facut cunostinta cu mai totti prietenii si prietenele mele/ asta s-a intamplat vara trecuta / acum o saptamana am schimbat profilele de mess si am observat k o prietena de-a mea ii scrie cam des (ce crezi ca am facut?) intr-o seara am cucerito asa pe mess,, am scos tot din ea'' si mi-a zis fetita k m-a placut de la prima vedere si de cind ma vazuse pe poze si ca ma iubeste cu adevarat, nu mai poate fara mine si multe altele / nestiind k vb cu mine credea k vb cu prietenul meu. Eu am inteles ca nu prea e bine sa ai prietene mai apropiate carora sa le spui tot pentru ca ele te pot rani foarte tare. Prietenul meu sigur ca doar a facut glume pe seama ei el ma iubeste si eu il iubesc si nimeni nu o sa ne desparta vreodata asa cum si pe voi nu trebuie sa va disparta! cred ca ai inteles ca daca il iubesti numai de parerea lui sa duci cont!

Bafta!

| KaTaLyN a răspuns:

Ok mersi ca ne-ai pus la curent cu noutatile... DAR care e intrebarea? straight facestraight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pisy, poti adauga acum si traducerea?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu o sa te cred nebuna. O sa te cred doar proasta. La naiba, mi-am incalcat si ultimul principiu inca valabil, conform caruia nu jigneam animalele si fetele... Damn!