| anonim_4396 a întrebat:

Este foarte complicat. E o poveste lunga sper sa u va plictisiti. Deci eu am 13 ani si acum 2 luni m-am comb cu un baiat Robert la inceput m-am combinat asa la,, misto" dar pe parcurs am inseput sa'l divinizez(in tot sensul cuvantului). Noi eram,, Cuplul perfect"de aceea eram si invidiati da restul colegilor de la scoala care au incercat sa ne desp cel mai mult au insistat Un baiat Alexandru si o fata Maria[ Maria fusese cu Robert]... Si au tot bagat minciuni se auzea c
a eu as fi cu Alexandru desi nu era adevarat. M'am despartit de Robert! la inceput nu am suferit deloc. Dar peste o Saptamana ne-am impacat si am suferit groznik dupa ce ne'am despartit din nou din cauza barfelor. Din cauza prietenelor. M'am comb cu Un baiat Marius, cel mai bun prieten a lui Robert.eu i'am spus de la inceput ca nu vreau Sa incep o Noua relatie deoarece il iubeam pe Robert.si intr'o seara primesc un apel de pe nr' lui Marius si la'm sunat eu sh am obs ca era Robert Mia spus Ca profita de timp Ca marius ii lasase tel-ul sa'i bage niste melodie.etc si am vb mult. si ne'am imp ...Cu Marius am ramas prietena.happy Si eu observam ca Robert ma evita.Asa Ca M'am certat cu el din cauza unei prietene care i-a spus ca eu l-am injurat si ca vreau sa ne desp a doua zi am aflat ce a zis prietena respectiva si m-am imp din nou Cu yuby si acum e totu; l mai bine. voi ce credety A fost bine Ca i'am mai dat o Sansa o sa mai dureze. daca toti sunt in potriva noastra. Ma iubeste? P. s Inainte imi zicea ca ma iub si tot felul' de chesty acum nu dar face alte lucruri care echivaleaza cu un,, Te iubesc". Un Sfat?! >plssss:*:*:*:d

Răspuns Câştigător
| hotshotb a răspuns:

In primul rand nici unul nu trebuie sa asculte de ce vorbeste in scoala sau ce vorbesc colegii.Cel mai bine ar fi ca lumea sa va stie certati si voi sa fiti impreuna ca sa nu mai incerce sa va desparta.Si niciodata nu asculti de restul pentru ca oric sunt gelosi ori va plac unii/unele si vor sa va desparta ca sa aiba si ei/ele o sansa.Si un gest valoreaza cat o mie de vorbe deci mi se pare mai bine ca te face sa simti sa te iubeste decat sa iti zica si tu sa crezi ca e la misto.

5 răspunsuri:
| xALeXdXx a răspuns:

Pai, eu am tot 13 ani, si as vrea sa iti spun ceva... nu mai pune botu la celelalte rautati din jurul tau, din cate stiu eu o relatie stabila se bazeaza pe multa incredere... asa ca daca chiar tineti unul la altul stati fratilor fericiti si nu mai puneti botu la toate rautatile happy

| CiprianZisSpartanu a răspuns:

Deci tu te duci in secunda asta si faci serial la Netflix

| Caracteromule a răspuns:

Si eu sunt baiat si am 14 ani, asculta, ai facut o imensa greseala ca te-ai comb cu cel mai bun prieten al lui. in caz ca ei nu se mai inteleg incearca sa ii impaci, si daca colegii te mai supara incearca sa nu le raspunzi deloc urat si cat mia inteligent deoarece daca ei vor vedea ca te infurii vor incerca sa te sacaie si mai mult, daca le raspunzi cu cap se vor face de ras in fata celorlalti si crede-ma ca nu se vor mai pune cu tine, stiu ce vb pentru ca am trecut si eu prin asta sper ca te-am ajutat happy

| Anemarrie124 a răspuns (pentru Caracteromule):

Asta e problema Ca eu tin legatura cu celalalt si imi tot spune ca o sa'l bata pe actualul ca i'a furat prietena ca nu il mai considera prieten.Si de cate ori ii spun ceva despre Actualul se enervaza si zice :O sa-si i-a bataie cat mai curand!' Eu Tot incerc sa ii impac. Oricum nu eu am vrut sa ma Comb cu prietenul iubitului prieteni m'au comb fara sa stiu ce era sa mai zis.I-am spus ca eu nu prea vreau dar...

| sanyx a răspuns:

Nu ai voie niciodata sa te combini cu prietenul fostului iubit. Si nu asculta barfele colegilor. Trebuie sa faci doar ca simti tu. Il vrei? Ia-l.