| pίTίк a întrebat:

Puteti sa definiti dragostea? cu cuvintele voastre nu vreau texte de pe net:*
dau funda pentru cea mai detaliata definitie:*
si va fi publicata pe blogul meu:X
http://iluszie.blogspot.com

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| andreeutzaa a răspuns:

Dragostea nu are o explicatie logica deci nu poat fi explicata prin cuvinte.Este doar momentul cand incepi sa nu te mai gandesti la *eu* dar incepi sa te gandesti la *noi*

| AnNe a răspuns:

Pentru mine dragostea este, 2suflete contopite, 2destine apropiate, 2inimi aflate la rascruce, 2lacrimi dar niciuna nu mai curge. dragostea te ****...

| pίTίк explică:

Adrian eu stiu ce e dragostea...si o stiu f bine
vroiam doar pareri.
ce gandesc alti:*

| pίTίк explică:

Cand voi avea 15 pareri voi alege raspunsul castigator, in ciuda faptului ca le-as alege pe toate pentru ca imi plac enorm de multcrying
sariti cu raspunsuri:*

| BubuUu_3067 a răspuns:

Dragostea este in atatea feluri. atat care persoane suntem. fiecare iubeste si simte dragotea in felul lui. Cand esti indragostita nu mai vezi defectele celui de langa tine decat partea buna a lucrurilor. Ierti orice s`ar intampla si aproape ca dragostea ne orbeste. Dragostea ne provoaca fluturasi in stomac numai atunci cand ne gandim la o persoana speciala pentru noi si ne face sa trecem peste limitele impuse de catre parinti sau nu numai ei.
Sper ca te-am ajutat. Asta inseamna dragostea pentru mine love struck`!

| Piㄨㄨy a răspuns:

Dragostea este singurul lucru mai frumos decat fericirea.Cand iubesti, simti cum inima iti bate mai tare si ca ai intreaga lume la piciore. Dar uneori, dragostea aduce numai nefericire...

| Andreea_2764 a răspuns:

DRAGOSTEA pentru mine inseama 2 suflete care se iubesc enorm de mult sh din acele 2 suflete se formeaza unu singur...sh tot dragostea este sentimentul acela care te face sa te simti in al 9-lea cer si sa tremuri toata cand te tine pers resp.in brate...:X

| CinevaOricineAntiJustinBieber a răspuns:

Dragostea este ceva inexplicabil. Cel mai frumos dar pe care ni l-a dat Dumnezeu.Nimeni nu-si da seama ce e dragostea pana nu o traieste cu adevarat!

| YonyWowIceman a răspuns:

Dragostea e ca un vis nebun nu il poti defini in cuvinte ci doar in fapte.Cand un baiat place o fata e ca si inima unei mame cand isi vede copilul Astfel se exprima dragostea care te cuprinde ca un drog dar ea cateodata iti face bine cateodata rau