| anonim_4396 a întrebat:

Putin ajutor. Sunt cu prietenul meu de 1 an jumate si am 17 ani. Chestia e ca vrem sa trecem la pasul urmator. Am vorbit despre asta si stim ce trebuie sa stim. Problema e ca eu vreau sa mai astept putin, m-am gandit ca anul viitor de Valentine`s sa-i fac o surpriza..asa am eu in minte acum..nu vreau sa stie ca eu vreau si sa-l iau prin surprindere. So, am nevoie de ajutorul vostru:
As vrea sa fac cumva sa fie special happy adica na, m-am gandit sa cumpar un vin(cica asa e mai deosebit) dar totusi vreau sa fac ceva, cumva sa fie mai deosebit, ceva cu ce sa-l surprind..am zis ca inainte sa facem o baie. pentru un preludiu mai lung.
Voi ce imi sugerati? Va rog, am nevoie de ajutorrrr.

14 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu iti mai face planuri pentru niciodata nu iti ies asa cum le planuiesti, lasa totul sa decurga de la sine

| christinebubu a răspuns:

Sa inteleg ca aveti un loc disponibil.O baie ar fi perfecta pentru inceput.In camera sa fie o lumina difuza, pune cate lumanari, betisoare parfumate muzica o lenjerie de pat moale.Cumpara-ti o lenjerie intima frumoasa.Cu vinul e ok, dar 2 pahare ar fi de ajunstongue.Nu uita de protectie si ar putea fi de folos si un lubrifiant.
Totusi nu aranja totul pana la ultimul detaliu.Cateodata ceva intamplator poate fi mult mai bun decat ceva planificat.

| Ana_4223 a răspuns:

Ma bucur ca ai 17 ani si inca nu ti.ai inceput viata sexuala, felicitari, sa stii ca este frumos si binegandit ce ai spus tu.eu in locul tau asa as face..succes!

Răspuns utilizator avertizat
| neutrino a răspuns:

Dupa sex stii care va fi urmatorul pas?

| h3r a răspuns:

Te cam întanzi cu prea multe detalii şi eşti prea la început.
Lasă să vină totul de la sine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Un singur cuvant: Tantra -> si crede-ma va fi surprins big grin

| 3xfemeie a răspuns:

Pai oricum il surprinzi doar prin faptul ca e prima seara impreuna! ai putea sa lasi pe mai tarziu detaliile de seara romantica, pentru valentinul urmator de exemplu. banuiesc ca inainte mergeti in oras, la plimbare, prajitura, suc. In timpul asta un zambet, o privire, o atingere, un sarut iar restul sa vina de la sine. Ca accesoriu doar dantela chiloteilor si a sutienului albi de preferinta.
Planuind prea atent, risti sa te pierzi in detalii si sa ai surprize neplacute.
fa in asa fel incat sa preia el initiativa oricum va fi dornic sa-ti vada trupul, sa te atinga, deci preludiu va fi ( adica depinde de el cat de lung). Si sa nu uiti un lucru important : intotdeauna sa-i spui ce-ti place si ce nu pentru ca nu e ok sa faci ceva care nu vrei, doar de dragul lui. Spuneam sa renunti la prea multe detalii si pentru ca ai deveni stresata la un moment dat. tot gandindu-te sa iasa bine uiti sa te relaxezi si sa te bucuri de moment. cat despre vin, daca nu sunteti obisnuiti nu-i o idee buna. poate un pahar dar nu mai mult. iar petalele si lumanarile, cine stie? poate data viitoare te surprinde el! sa fii iubita!

| irrumator30 a răspuns:

Cat de departe a fost cel mai departe punct in care ati ajuns pana acum?

Oricum, preludiu lung va fi, daca sunteti la inceput, pentru ca el va simti nevoia sa iti cunoasca trupul mai bine, sa te mangaie, sa te sarute.

Lasa totul sa vina de la sine.

| WhiteLover a răspuns:

Puteti sa faceti o baie cu spuma impreuna.sau poti sa pregatesti tu dinainte patul cu petale de trandafir, lumanarele mici peste tot, te imbraci intr-un body sexy sau o camasa draguta scurta care sa-i trezeasca apetitul, te aranjezi(nu prea mult machiaj sa nu se intinda spre dimineata si sa se vada urat cand va treziti big grin), si crede-ma ca efectul va fi pe masura happy

| iKivy a răspuns:

Astepta, te cam grabesti. ai rabdare. sa mai treaca timpul. asa ii poti testa intr-adevar dragostea de lunga durata.