| Staraptor23 a întrebat:

RAPID! La inceput mi-a fost putin jena sa pun intrebarea asta, dar imi trebuie pareri.

Deci, am 12 ani, iar de la 11 ani am inceput sa ma mansturbez (nu bagam degetul in vagin, doar imi frecam mana pana lasam chestia aia alba care am uitat cum se numeste).

La incepu o faceam foarte des, o data pe saptamana, dar am inceput sa o fac chiar si de 3-4 ori pe zi. Stiu ca poate sunt prea mica, dar la 10 ani verisoara mea mi-a zis ce e ila sex.

De cand ma mansturbez asa mult, mi se intampla aceste lucruri :

-las o chestie maronie, desi nu sunt pe ciclu (care mi-a venit acuma 6 luni)

-dupa ce urinez, cand ma sterg ma ustura tare

-cateodata urinez fara sa vreau (stropi mici)

-tot am impresia ca imi vine sa urinez

-imi vine ciclul neregulat

-chilotul se pateaza foarte tare de la chestia aia alba

Da... Am uitat sa precizez ca chestia aia maro are miros foarte urat cateodata.

Imi este frica ca poate ciclul luna asta (2 luni la rand mi-a venit pe data de 5) ca sa nu isu deie mama seama ca ma mansturbam.

Ciudat e ca acuma 3 zile nu mai simteam nevoia sa ma mansturbez, asa ca m-am lasat.

Funda la cine nu isi bate joc!

P.s. : In ultimul timp vaginul ca mananca foarte tare.

5 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Mergi la un medic. Se pare ca este infectie de la prea multa masturbare la o varsta mica. Nu era recomandat sa o faci atat de des avand in vedere ca ai inceput de la 11 ani sa te masturbezi. Nu mai sta asa ca se poate agrava si sa fie mai grav. Du-te din timp pana nu patesti alte treburi mult mai grave.

| RAY a răspuns:

O infectie nu stiu, du-te la ginecolog

| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca ai o infectie vaginala care ar trebui obligatoriu tratata si din acest motiv ar trebui sa-i spui mamei tale sa te duca la o consultatie cel putin la medicul de familie.Chiar si in cazul unei consultatii ginecologice nici medicul ginecolog, adica de fapt nimeni nu-si poate da seama ca tu te-ai masturbat chiar si in cazul in care din cand in cand ti-ai mai fi bagat si degetul in vagin. Incerarca sa nu amani rezolvarea problemei, deoarece s-ar putea agrava in timp si urmarile unei astfel de infectii sa te afecteze pe toata viata. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Ai o infecție - ia-o de mână pe maică-ta și mergeți la ginecolog. Netratate, astfel de infecții pot duce la boli mult mai grave! Nu mai sta!
Și pe viitor, să te speli bine pe mâini și în zona intimă înainte și după masturbare, ca să eviți astfel de neplăceri!

| Khalesionfleek a răspuns:

Oke, in primul rand, nu vreau sa fiu rea, sau sa-mi bat joc, DAAR, la varsta ta, draga fata, nu ar trebui sa te masturbezi, nu ar trebui sa ai astfel de ''nevoi''. Poti foarte usor sa contactezi anumiti virusi mai ales daca ''te masturbezi'' cu mainile murdare dupa ce ai atins tot felul de obiecte. Din cate spui tu, se pare ca ai o infectie, poate fi urinara, daca spui ca te doare dupa ce urinezi. Te sfatuiesc sa ii spui mamei tale despre durere, si sa incetezi sa te ''masturbezi''!