| anonim_4396 a întrebat:

Raspundeti-mi repede in 5 minute va rog eu.Care este mai inportant prietenu sau iubita. m-am certat cu prieteni pentru ca stau cu o fata care zic ca e o curva.Si sa ma desp de ea pentru prt sau sa raman u ea.Care e mai inportant iubita sau prt... Funda si vot

11 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Stau cu ea = locuiești cu ea?

| Nextone a răspuns:

Timpul va demonstra daca ea este asa cum zic prietenii tai. Daca iti sunt cu adevarat prieteni te vor intelege. Explica-le ce simti pentru ea si spune-le sa ii dea o sansa iubitei tale.Tu insa incearca sa le impaci pe amndoua nu iti neglija prietenii dar nici iubita.Bafta!

| Ecea a răspuns:

Sti cum e.relatiile vin... se duc, vin altele noi, si iar se duc si tot asa poate toata viata.Prietenii insa ii poti avea toata viata.
Insa ce-l care iti spune asa ceva nu iti este prieten.

| cupcake02 a răspuns:

Nu este o regula. In general, persoanele la care tii nu ar trebui ierarhizate in functie de "importanta". Si nimeni nu are dreptul sa iti spuna ce sa faci cu viata ta. Vorbeste cu prietenii tai si spune-le ca nu au voie sa iti ceara asa ceva, au voie sa aiba o opinie pe care tu o respecti sau nu. Daca tu tii la ea, impaca-te cu ea. Nu are sens sa o pierzi doar pentru ca alte persoane nu o agreeaza.

| KitTY_2644 a răspuns:

Daca o iubesti...stai cu ea dar daca ai numit-o curva deacum pots sa o perzi :X tongue

| soraluisatan a răspuns:

Iubita.si eu am fost parasita din kuza unor zvonuri si baiatului respectiv ii pare rau acum. daca prietenii tai ti au cerut sa te desparti de ea inseamna ca nu iti sunt prieteni

| Sweetheart_5809 a răspuns:

Dificila situatia de e alege. Incearca sa le impaci pe amandoua: vorbeste cu prietenii tai, spune-le cum te simti, spune-le ca o iubesti ca ai aprecia daca nu ar mai critica-o. Daca nu inteleg, inseamna ca nu iti sunt prieteni.

| Myself_5723 a răspuns:

Pai este cam complicat, insa analizeaza cu care te simti mai bine si in care ai mai multa incredere sau de exemplu poti sa-mi trimiti un mesaj sau aici la intrebarea asta caracterizarile lor, iar eu te voi ajuta cu cea mai mare placere! Scrie despre prietenii tai si despre iubita ta si eu te voi ajuta sa faci alegerea corecta!happy. Bafta! DAR gandeste-te ca oamenii pe care ii numesti tu prieteni te obliga si te pun intr-o situatie penibila cerandu-ti acest lucru! Nu ii poti numi prieteni!

| BbyMic a răspuns:

Clauudiiuu toate suntem curve

da cu mata in frunte

| anicikacolta a răspuns:

Adevaratii prieteni nu te obliga sa alegi, ei iti dau un sfat daca stiu ceva ce tu nu stii, iti deschid ochii dar iti raman alaturi in orice situatie!

| marian_9218 a răspuns:

Prietenii sunt pe primul loc de obicei bossule! ca toate's c*rve!laughing