| BlondulllSmecher a întrebat:

Azi m-am certat foarte rau cu iubita mea pentru ca ea a refuzat sa imi dea parola de la fecebook-ul ei.Eu cred ca ea ascunde ceva de mine pentru ca nu a vrut nicicum sa mi-o dea.Ea imi stie parola de mult timp.Ce sa fac? Ce sa cred? Ascunde ceva de mine sau nu? Va rog frumos sa imi raspundeti cat mai repede! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Șurubelniță a răspuns:

Uite, in primul rand, chestia asta cu datul de parole de la contul de Facebook, Twitter, Y! M si alte retele de socializare este o tampenie.
Din ceea ce ai scris tu aici, nu prea ai incredere in prietena ta si esti si gelos pe deasupra.
Presupun ca tu i-ai dat parola contului tau, fara ca ea sa-ti fi cerut asta. Ei bine, ai gresit din start.
Gandeste-te in felul urmator : tu te-ai simti bine stiind ca ea are parolele tale, ca poate intra la orice ora din zi si din noapte sa te "verifice"? E ca si cum ai fi dat in urmarire penala, iti sunt ascultate si vizualizate toate convorbirile, trebuie sa dai explicatie pentru toate conversatiile purtate cu orice persoana. Ti-ar place asta? Nu crezi ca ar fi destul de neplacuta faza asta? Eu zic ca te-ai simti destul de aiurea sa vezi ca ea nu are incredere in tine.
Ei bine, daca te gandesti ca ea are ceva de ascuns, pot zice ca relatia voastra nu o sa mai tina mult timp. Dupa cum deja s-a intamplat, v-ati certat pe tema asta.
Vrei sa ai o relatie serioasa cu ea, vrei sa continui sa ai o relatie cu ea sau doresti sa faci pe un nene de la S.R.I. si sa-i vezi toate convorbirile?
Daca vrei sa continui relatia cu ea, singurul lucru de facut este sa o cauti, sa-ti ceri scuze pentru faza asta copilareasca, sa-i spui ca ai avut un moment de negandire si ca iti pare rau. Spune-i ca-i respecti intimitatea si ca ai incredere in ea, in felul acesta sunt sigur ca va reusi sa te ierte.
Daca consideri ca nu poti sa ai incredere in ea si ca nu poti dormi linistit noaptea daca nu-i intri pe contul de Facebook, cel mai bine ar fi sa va despartiti, sa-ti gasesti pe una cu care poti face pe spionul iar ea sa-si gaseasca un baiat cu care poate avea o relatie serioasa, un baiat care are incredere in ea.
Gandeste-te bine la ce ti-am scris acum, o zi buna iti doresc! happy

17 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca nu ar avea ceva de ascuns iti dadea parola fara nicio ezitare

| DNSK a răspuns:

Ati ajuns in punctul ala incat sa credeti ca iubitii/iubitele va inseala refuzand sa va dea parolele lor de pe site-urile de socializare. tu judeci ce ai scris? tu trebuie sa te uiti la ea, la sufletului ei, cat de deschisa e fata de tine, cum se poarta cu tine, cum iti vorbeste. daca nu te baga in seama, daca nu-ti vorbeste, nu te alinta, s.a. atunci da! atunci poti zice ca e ceva cu ea, si sigur ascunde ceva.
uneori ma amuzati, uneori ma scoate-ti din toti nervii cat de..in fine..sunteti

Răspuns utilizator avertizat
suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti nesimtit nu ai increderea in ea si ii violezi intimitatea

| anonimg a răspuns:

Un bancher care sa angajeze un hot nu am vazut niciodata; dar 2 oameni care n-au incredere unul in celalalt, da.
Un sfat biblic: "Feriti-va de orice se pare rau." (1Tesaloniceni.5:22)
Rupe orice legatura cu persoanele in care nu ai incredere -fie cele apropiate fie cele indepartate. Iar pana la 25 de ani nu mai cauta prietenii apropiate cu persoanele de sex opus. Asteapta sa fii matur, apoi implica-te intr-o relatie ca aceasta.

| Azµre a răspuns:

De ce i-ai cere facebook-ul? ești gelos vrei să vezi conversații...

| Dariusuu a răspuns:

De ce trebuie îți trebuia parola ei? Respectă-i intimitatea, astfel o pierzi.

Într-o relație chiar nu e nevoie de parola de la facebook.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt fetele de fel, nu stiu daca ascunde ceva intreab-o

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Nu dai parola daca ascunzi ceva! daca n-ai nimic de ascuns, atunci chiar nu vad de ce nu dai parola iubitului/ iubitei!

| SefaTa97 a răspuns:

Consider ca in primul rand, nu ai niciun drept sa ii stii parola.
In al doilea rand, cel mai bine este sa ti-o schimbi si tu, astfel incat ea nu o va mai stii.
Deci...happy

| Ƨirenia a răspuns:

Schimb-o pe a ta si atunci ea o va vrea si tu-i vei zice ca nu i-o dai daca nu ti-o da si ea pe a ei.

Răspuns utilizator avertizat
| maryus83 a răspuns:

Exista persoane care nu le place sa fie urmarite chiar daca nu au nimic de ascuns.eu cred ca tu te bazezi doar pe faptul ca refuza sa iti dea parola cand afirmi ca iti ascunde ceva.cam ce crezi ca iti ascunde? crezi ca mai are un prieten?

| PandaBear7 a răspuns:

Ai auzit de intimitate?

| rebeca22 a răspuns:

Hmm.Probabil nu ascunde nimic dar vrea doar sa ai incredere in ea.Nu inseamna ca daca nu a vrut sa-ti dea parola e un capat de tara.

| mady03 a răspuns:

Probabil i-ai cerut-o de mai multe ori si s-a cam saturat sa fie controlata..asta cred eubig grin

| Maria1717 a răspuns:

Chestia cu parola de Facebook, YM! e o prostie. O relatie se bazeaza pe incredere, intelegere. Daca a refuzat sa-ti dea parola ei, nu e ceva iesit din comun, are nevoie de intimitate, la fel ca si tine. Am citit si restul raspunsurilor si nu sunt de acord. O relatie nu se bazeaza pe cunoasterea parolei partenerului, controlul telefonului, al gentii. Parerea mea este sa ii respecti decizia.