| roxyana03 a întrebat:

Buna am nev de ajutor urgentcrying
am iubit foarte mult, eram"sunt" instare sa ma omor, dar stiu ca in urma mea voi lasa rauri de lacrimi, de la "prieteni, amici, si cel mai inportant FAMILIE...Am iubit un baiat iar el s-a dovedit ca m-a inselat cu mai multe fete, cand vorbesc cu el isi bate joc de mine... a fost vorba ca vine la mine si nu a mai venit, m-a facut sa-l ajtept toata seara, iar el nu a venit. m-am desp. de el. el este de la mine din sat. vreau sa il UIT, dar nu pot. nu vreau sa stau cu alt baiat. dar vreau sa-l uit pe el, cine imi da niste sfaturi cum sa il UIT, dau FUNDA+VOT cine poate sa imi fie de ajutot

Răspuns Câştigător
| calutuuuu a răspuns:

Cam asa am patit si eu. sa nu te intristezi caci tu nu esti de vina! sa nu te sinucizi mai ales! daca te vei sinucide pe el nu il va interesa nici un pic. nu te merita din moment ce te-a inselat cu alte fete! incearca sa il uiti iesind cu un alt bait mai dragut. daca ai ocazia mai mergi si in alte orase si plimba-te mai mult. fa-ti prieteni si cere-le numarul de telefon. asa veti tine legatura. incearca sa ii arati ca nu te intereseaza deloc ce face el, ca sa nu mai faca misto de tine! arata-i ca nu suferi deloc, ba chiar prezinta-il pe noul tau iubit! incearca sa IL UITI! FIINDCA NU TE MERITA!

2 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Viata asta este mult prea scurta si mult prea frumoasa ca sa stai sa iti pierzi timpul si sa iti consumi energia plangad dupa un individ care nu te-a meritat.asa ca sterge-ti lacrimile, capul sus pentru ca viata merge inainte si el nu merita atat de multa importanta! si nu uita ca intr-o buna zi viata ii va plati si lui cu aceesi moneda doar ca este o chestiune de timp! funda?

| bombonika_4281 a răspuns:

Draguto,nimeni nu merita lacrimile tale, iar daca totusi ar exista cineva care le-ar merita, nu o sa te faca sa plingi. Daca el se comporta asa cu tine, inseamna ca nu tine la tine.Stiu ce inseamna asta.Pe mine m-a lasat si sa insurat cu alta,a avut tupeu sa ma si invite la nunta.Dar nu trebuie sa cazi in culmea disperarii,baieti mai sunt,si daca nu vrei sa stai cu altu fa orice, alegeti un hobby,traieste viata pentru tine nu te mai gindi la el arunca din mintea ta tot ce te leaga de el si vei vedea cu timpu o sa treaca,dar un lucru iti zic,viata e cel mai frumos cadou! Nu o sa schimbi nimic daca vei muri,in schimb,daca vei fi in viata,si ii vei demonstra ca poti trai pentru tine ca poti trai fara el, de unde stii, poate mai apar sanse ca el sa revina pe calea ce dreapta si sa apara soarele pe strada ta.iti urez succes si fii tare.