| Eheee a întrebat:

Raspundeti-mi si mie la intr crying. Am un prieten care si-a dezvirginat prietena(fara prezervativ), dar nu a bagat-o de tot a bagat doar putin ca nu avea loc(a curs putin sange) laughing in fn nu asta e imp... mi-a spus ca el s-ar putea sa aiba HIV :O.,, daca are i-a dat si ei? ea cum isi poate da seama? (in afara de dus la medik)

6 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu are cum "sa-si dea seama"!
Astea nu sunt glume si nu e de joaca!
La medic, amandoi!
SIDA omoara!

| Papusik a răspuns:

Daca baiatul a avut HIV, nu conteaza ca fata era virgina sau ca a bagat-o doar putin, a luat si ea acel virus sad.
Cel mai bine ar fi sa se duca la un control amandoi.

| Comeandtellmesomething a răspuns:

SIDA este manifestarea finala,grava,a infectiei cu HIV.o boala cronica, cu evolutie IMPREVIZIBILA, ducand la deces.

Testul cel mai utilizat este bazat pe metoda ELISA. Daca testul este pozitiv, esantionul de sange este controlat printr-un test de confirmare: WESTERN BLOT.

Citeste aici:
http://www.itips.ro/......v2024.html
http://www.prezervativ.ro/hiv_sida/simptome_infectie_hiv.php
http://www.seximus.ro/articole/test_hiv.php

| Liquify a răspuns:

Atata timp cat au avut contact sexual neprotejat trebuie amandoi sa se testeze LA MEDIC. Altfel nu poti sa iti dai seama.

| SkyZ0 a răspuns:

Pai nu prea are cum sa isi dea seama pentru ca boala evolueaza foarte greu iar daca el a fost bolnav de hivintradevar si ea l-a luat dar este doar purtatoare a virusului si ar face bine sa mearga la medic urgent pentru a se trata!

| alexandra033 a răspuns:

Cauta simptomele d la HIV pe net...adica ce apare pe corp, ce schimbari fizice apar.asa poate observa ea schimbare si se va duce la medic.cred eu.