| Eheee a întrebat:

Va rooog raspundeti-mi si mie la intr crying. Am un prieten care si-a dezvirginat prietena(fara prezervativ), dar nu a bagat-o de tot a bagat doar putin ca nu avea loc(a curs putin sange) laughing in fn nu asta e imp... mi-a spus ca el s-ar putea sa aiba HIV :O.,, daca are i-a dat si ei? ea cum isi poate da seama? (in afara de dus la medik)

Răspuns Câştigător
| AndreeaAnd a răspuns:

HIV nu prezinta simptome de obicei. Testele de sange arata anticorpi ai HIV. Pot trece ani pana ca SIDA sa se declanseze. De-a lungul acestei perioade persoana infectata poate transmite HIV, practic fara sa stie! Primele semne ale SIDA: transpiratii nocturne, pierderi in greutate. Boli legate de SIDA: pneumonie, cancer.