| zatt a întrebat:

Re:
Buna ziua! Am avut un contact sexual neprotejat cu ejaculare in vagin pe data de 1 mai. Ciclul menstrual a început pe data de 21 Aprilie și s-a terminat pe data de 26 Aprilie. Ciclul menstrual este de 30 de zile. Fereastra fertila a început pe data de 2 mai. Iar ziua ovulației fiind pe 7 mai. Exista o posibila sarcina? Voi efectua un test de sarcina pe data de 16 mai știind ca mai devreme de acesta data poate exista un răspund fals. Ideea este ca nu am simptome concrete. Oboseala fiind doar o stare generală.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Un Test de sarcina normal se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexual.
Asadar, 1 May a fost sexul, testul trebuind sa se faca pe 22 May, nu mai devreme, fiindca fa fii inutil si eroant.