| Jackpot2 a întrebat:

Recent am cunoscut o fata, care mi-a atras atenția. Mi-a dat follow pe insta, am constat, din postari ca este o fata extrovertită. Eu, de felul meu, sunt un pic mai retras. Merita sa încerc o conversatie cu ea? Despre ce as putea sa vorbesc, pentru început?

6 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Extravertitul si intravertitul se pot potrivi de minune; daca incerci doar sa o abordezi, poate ca ea va veni ca bulgarele cu subiecte catre tine, deci nu ar trebui sa iti faci grji.
Cel putin pentru o simpla abordare "hey, hai sa ne cunoastem mai bine" nu vad de ce toata lumea fuge. Faptul ca nu ii stii celelalte atribute cognitive s-ar putea sa-ti dea ceva batai de cap sau surprize, dar hey, doar nu te astepti la o tipa perfecta?

Gandeste-te ce nu stii despre ea si ai vrea sa stii; practic de ce nu stii ce sa o intrebi? Pentru ca nu stii... ce ii place, nu ii cunosti viziunea... ia intreab-o si vei stii mai departe.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca merita numai tu poti spune, ca noi nu o cunoastem si nu avem cum sa stim daca te place ori nu.

Poti sa o inviti la o prajitira si vezi tu daca te place si vrea sa iasa cu tine.

Poti vorbi orice subiect de pe lumea asta, de la vreme, pana la ce-si doreste in viitorul ei, ce studii urmeaza, ce profesie isi doreste, unde evrea sa calatoreasca, ce mancaruri prefera, ce tari vrea sa viziteze samd.

| sierra1 a răspuns:

Dacă nu știi nici măcar ce să vorbești cu ea, las-o baltă!
Deși opusurile se atrag...

| Together a răspuns:

Poti sa incerci, dar nu te astepta sa simta la fel.

| Mitzupitzu a răspuns:

Da incearca. Tema de discutie: Sinergia lucrurilor in societatea secolului XXI!

| userjune90 a răspuns:

Bunaaaa, da, merita sa incerci o conversatie, de ce nu)) vezi daca sunteti matchy energy sa zic asa si subiectele o sa vina de la sine, nu trebuie sa fortezi ceva. sa ne zici cum merge treaba))