| strategicul007 a întrebat:

Hei! Urmeaza sa ies cu niste prieteni printre care este si fata de care imi place. Ce as putea sa vorbesc cu ea pentru inceput, cum ar trebui sa incep o conversatie astfel incat sa ii atrag atentia? Despre ce ar trebui sa vorbim la inceput?

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ca să-i atragi atenția caută s-o faci să vorbească despre ea, despre pasiunile ei, despre lucruri care-i plac.
În niciun caz să nu te apuci să povestești doar despre tine și pe unde ai umblat, cu cine, și ce ați făcut pe-acolo...

| Goddess23 a răspuns:

Salut. Conversatia o sa vina de la sine nu trebuie sa iti faci un scenariu ca e posibil sa nu iasa. Faceti cunostinta intai daca nu te stie si incerci sa observi de ce este ea interesata, poate ii place un film anume sau un gen muzical sau se gandeste ce se va da la bac si uite asa dezvolti subiectul si apar intrebari si raspunsuri.

| KEiGHT a răspuns:

Salut,

Pentru inceput te recomanzi cu varsta si pregatirea scolara apoi mai vedem cu ce te putem ajuta in conformitate cu ce pregatire de viata ai! De acest aspect trebuia sa se ocupe tatal tau la momentul oportun prin clasa a 7-a sau 8-a! happy

| JB_Ionela_2001 a răspuns:

Iti plac serialele?