| JustMeFlory a întrebat:

Am inceput sa am probleme cu prietenul meu de la un timp! E prea gelos, nu are incredere in mine desi eu nu i"am facut nimic.Azi vroiam sa ma vad cu o fosta colega pe care nu am mai vazut'o de 2 ani si mi-a facut un balamuc...mai bine nu ii ziceam nimic! Incepuse cu faze ca trebuie sa'l uit, ca nu imi merge cu el etc. Ce sa'i fac? angry

Răspuns Câştigător
| julliano a răspuns:

Da-i un somnifer si pe cand te intorci te gaseste tot acolo laughing
Daca era mai putin gelos si sa nu rabufneasca chiar in halu asta, mai intelegeam. intotdeauna am fost convins ca gelozia vine din dragoste, daca nu te-ar iubi nu ar fi gelos, nu i-ar pasa ce faci, dar trebuie sa inteleaga si el anumite treburi si sa se controleze, ca si tu il poti ameninta ca il parasesti da asa nu ajungeti niciunde.

19 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

El cred ca te iubeste prea mult. Poate ca de aia face asa big grin Vb cu el. Sp ca vrei si u mai multa libertate.Ca te-ai saturat ca el sa faca mereu pe gelosul. Vb calm.Nu tipa la el.Incearca sa il intelegi. Nu vrea sa te piardahappy

auran
| auran a răspuns:

Sa-l lasi soro, nu-i de tine

| Psihoyounger a răspuns:

Draga Flory,
incearca sa discuti cu el si sa ii explici situati agrea prin care treci. Explica-i ca desi il iubesti, nu poti accepta ca el sa se poarte cu tine de parxca ti-ar fi chiar un stapan. Fii hotarata si intreaba-l daca te mai iubeste. Stiu ca o relatie fara iubire nu e o relatie... dar nici chiar asa. Te sfatuiessc sa iesi cu prietenele tale si nu sa te invarti in jurul ei. Stiu ca sunt baiat si poate nu ar trebui sa spun ce sppun, dar asta e adevarul. Asa cum eu nu as putea suporta crizele unei fete extrem de geloase, nici tu nu ai obligatia de a-l suporta. Stiu ca nu iti e usor sa rupi o relatie cum ai rupe un fir de ata, dar daca nu mai exista iubire din partea unui membru, asta e! Bine a zis cine a zis ca gelozia in exces strica relatia. Fa-l sa inteleaga ca nu e nimic rau in a iesi cu cateva prietene. Daca tu consideri ca merita, mai zbate-te pentru relatie. Daca nu, incearca sa-l uiti si gaseste-ti un baiat care sa te merite! Mult succes!

Caly

| Bianca_4346 a răspuns:

Spune-i ca ai nevoie de libertate...doar nu esti proprietatea lui...sau fai si tu cum iti face el...pleaca cu prietenii si pe tine te lasa singura fai si u un scandal monstru...

| Paula a răspuns:

A. AAA daca face crize din'alea mai bine lasa'l oh go on nu-i bine sa ai un om atat de gelos langa tine, dar se zice ca un barbat cand iubeste ii gelos... sau :-ss scuze ca iti zic, poate cauta motiv de despartire.

| oooooooo a răspuns:

Nu prea ai ce sa-i faci, daca a inceput cu faze de genul asta, probabil pe viitor langa el o sa te simti ca intr-o cusca.Nu puteai nici sa-l minti, nu? I-ai spus adevarul si nu te-a crezut-inseamna ca nu are incredere in tine.Si nu poti avea libertatea de care ai nevoie in relatie. Vorbeste cu el, cand e in toane mai bune, si incearca sa intelegi de ce a facut asa, dar spune-i si tu ce doresti de la el. Poate rezolvati problema; ema.

| Encore a răspuns:

JustMeFlory, daca nu i-ai spus ca te vezi cu el si i-ai zis "vezi ca maine ma vad cu Vasilica" si el facea urat atunci e de vina, dar daca i-ai zis "maine iesim impreuna" si a 2 a zis ii zici ca nu mai iesi e normal sa se supere.
Ce cunosti kandyland? rolling on the floor phbbbbt :X

| Andreea_7493 a răspuns:

Vai:O nu pot sa cred laughing cunoosc :-l
Oricum cred ca te iubeste si poate vrea sa petreci mai mult timp cu el, cu toate ca uneori poate e absurd.Stiu ca ajungi la concluzia ca mai bine nu-i ziceai, te duceai sa te vezi cu prietena ta si asta era, incearca sa vorbesti cu el si nu te enervalaughing chiar daca este greu, incearca macar sa pari calma... poate o sa inteleaga si el ca mai vrei si tu sa te vezi cu foste colege/prietene, nu numai cu el.Parerea mea e ca si el ar trebui sa fie mai intelegator!

| silvio a răspuns:

Daca stie ca n-are motive si tot e gelos in felul asta, altul nou happy
dar daca n-ar fi gelos, ai zice ca e indiferent happy
... pune in balanta, fudeca cu mintea altuia, si vezi ce iese!
dragostea asta numai batai de cap ofera happy

| hanry a răspuns:

Cu un par rezolvi peoblma...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si te intalneste cu prietena ta...Eu te astept la Romarolling on the floorrolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vreau sa ma hazardez in pronosticuri, dar nu cumva iti cauta nod in papura sa se desparta de tine? Poate totusi nu, te iubeste, e doar gelos.Multi barbati au problema asta, mai ales daca tu esti si frumoasa.Mereu se simt amenintati ca poate aparea unul mai bun decat ei si vei pleca cu acela. Daca il iubesti si tu, incearca sa-l calmezi, sa-i explici ca n-are motive sa se enerveze, ca-l iubesti doar pe el si ca te raneste cu neincrederea lui. Daca tine la tine, vei observa ca macar incearca sa se schimbe.Gelozia nu-i ceva ce n-are leac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flory, o prietena de-a mea, da prietena nu amanta, i-a spus sotului ei, fii atenta sotului ei gelos; unde ai fost asta noapte? am fost la p. a bai. ea facuse o tura colegei sale care avea o nunta. el a ramas mut. dupa cateva zile de suparare i-a explicat ce si cum.si el nu mai e gelos acum. oricum nu are ce face. ori accepta ori se desparte.asa caaaa. spune-i prietenului tau ca il iubesti dar ca nu-ti e stapan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flory "Fara foc nu iese fum". Tu trebuie sa stii foarte bine daca e adevarat. Daca esti sigura ca nu, tot adevarul este in sens invers.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e sa ai un prieten gelos.Am fost cu cineva vreo 2 luni era chiar bine pana cand am inceput sa imi dau seama cum e de fapt.asa ca.era cam aiurea cand eram cu el si ma intalneam cu prieteni sau fosti colegi si vedeam ca se stresa degiaba si cand era vorba ca afla ca nu i-am zis ceva...(asta de la niste prieteni... daca i-as putea numi astfel)ma batea la cap toata ziua cu intrebari asa ca vazand ca nu o scot la capat si ca imi ocupa fiecare secunda din viata mea am decis sa ii caut motiv si ma despart de el. sfatul meu:incearca sa iei cea mai buna decizie pentru tine mai ales si daca il iubesti si tii cu adevarat la el incearca sa vb daca nu va intelege inseamna ca nu te merita...winking

| pίTίк a răspuns:

Ori te iubeste prea mult si ii e frica sa nu il inseli... ori vrea sa scape de tine si cauta tot timpul motive de cearta...acum tu sti mai bine cum se comporta si tot ce iti ramane de facut este sa analizezi totul si sa-ti dai seama ce se intampla...baftakiss

| marcflo a răspuns:

Ce zodie este? Balanta?!

| bia_9509 a răspuns:

Intr-o relatie nu trebuie sa fi non-stop cu/langa partener, de foarte multe ori sunt sigura ca ai nevoie sa iesi cu prietenele fara el. daca te iubeste cu adevarat trebuie sa te inteleaga... altfel nu v-a functiona relatia. si... poate chiar degeaba ii vei explica, daca nu-ntelege asta e; la un moment dat isi v-a da seama. altfel nu se poate

| mms a răspuns:

Il iubesti? Daca da vorbeste cu el, arata-i ca il iubesti si ca nu are motive sa fie gelos... daca nu cauta-ti pe altcineva...