| CafelutzzaCuLapte a întrebat:

Referitor la intrebarea anterioara ....cum imi dau seama daca am ramas? fara sa fac testul, pentru ca daca afla mama...e nasol straight face

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fa-ti fata testul de sarcina cand nu e mama ta acasa ca nu dureaza mai mult de 5 minute toata povestea asta

| deeeeea1 a răspuns:

Poti lua pastila de a2a zi care se ia in maxim 72 de ore de la actul sexual, nu ai cum sa afli daca eti sau nu insarcinata intr-un timp atat de scurt.Mergi la medicul ginecolog si te va indruma

| ValyCoolBoy a răspuns:

Nu prea ai cum sa o faci... decat ca la 3 saptamani se observa ca incepe vaginul sa se umfle. sincer mai bine te'ai duce singura la un control ginecologic...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU ai cum să-ţi dai seama altfel, trebuie test de sarcină sau control ginecologic ( test de sânge ).

Fă 2 teste de sarcină aşa cum am explicat la întrebarea anterioară.

NU are cum să afle mama ta, cumperi 2 teste şi le ascunzi la tine în cameră, iar când mergi la baie ( eventual dimineaţa când mergi să faci duş, etc. ) iei testul cu tine şi-l faci!
Aşa cum a spus şi mona, durează 5-10 minute - NU va şti mama ce faci tu la baie.

Sau, poţi merge SINGURĂ la ginecolog, să ai DOAR actul de identitate + Trimitere ( de la Cabinetul şcolar sau medicul de familie ) + Programare ( pe care o poţi face telefonic sau personal, la ghişeul de Informaţii/Fişier ).

| Iunona a răspuns:

Testul il poti face si intr-o toaleta de la un mall fara sa te vada nimeni. happy